Sparta Jarocin przegrała w Gdyni z Arką

Sparta Jarocin przegrała w Gdyni z Arką - Zdjęcie główne

Sport Drugą porażkę w tym roku w Ekstralidze rugby ponieśli zawodnicy Sparty Jarocin. Zespół prowadzony przez Bartosza Włodarka musiał uznać wyższość Arki Gdynia.

Jarociniacy rozpoczęli rundę wiosenną od dwóch zaległych spotkań, które pierwotnie miały zostać rozegrane w ubiegłym roku. Przed tygodniem Sparta musiała uznać wyższość Skry Warszawa 20:45, a w sobotę, 6 marca rywalem była gdyńska Arka.

Wydawało się, że Sparta całkiem nieźle weszła w mecz, miała piłkę na połowie rywali i trzymała ich z dala od własnego pola punktowego. Jednak w 9. minucie to Arka objęła prowadzenie po wygranym młynie i przerzuceniu akcji na prawe skrzydło. W drugim kwadransie spotkania Sparta zbliżyła się do rywali na różnicę punktu po dwóch celnych kopach na słupy Kacpra Włodarka z rzutów karnych. Gospodarze zdołali błyskawicznie odpowiedzieć. Po indywidualnej akcji jednego z rugbistów Arki było 12:6. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli trzecie przyłożenie po szczęśliwym odbiciu się piłki po własnym wykopie. Przyłożenie z podwyższeniem dały Arce prowadzenie do przerwy 19:6.

Gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie po zmianie stron, przechwytując kop Sparty na połowie boiska i po ponownej indywidualnej akcji. W 47. minucie odpowiedzieli Jarociniacy. Po rozegraniu rzutu karnego przyłożenie zaliczył Błażej Kalinowski. Kilka minut później odpowiedzieli goście, ale Jarociniacy nie pozostali dłużni. Przyłożenie wywalczył debiutujący w Sparcie Lalovi Tafua. W ostatnim kwadransie kolejne punkty zdobywali gospodarze. Najpierw przyłożenie z podwyższenie po karnym na 5. metrze, w 73. minucie po kolejnej indywidualnej akcji zawodnika gospodarzy, chwilę później Arka zamieniła rzut karny na celny kop na słupy, a w ostatniej akcji meczu dołożyła kolejne przyłożenie. Ostatecznie gospodarze wygrali 55:16.

Kolejny mecz zawodnicy Bartosza Włodarka rozegrają w Jarocinie w niedzielę, 21 marca. Rywalem będzie Master Pharm Łódź. Będzie to pierwsze spotkanie Sparty na własnym terenie od 27 września.