Skra przerwała serię Sparty. Za dwa tygodnie baraż o utrzymanie

Sport Porażką sezon zasadniczy w Ekstralidze zakończyli rugbiści Sparty Jarocin. W niedzielę lepsi od zespołu prowadzonego przez Bartosza Włodarka okazali się zawodnicy Skry Warszawa. Stołeczna drużyna wygrała 57:10.

Sparta przystępowała do meczu 18. kolejki Ekstraligi po dwóch zwycięstwach – z Juvenią Kraków na końcu maja oraz przed tygodniem z Arką Gdynia. Spotkanie ze Skrą Warszawa było również jednym z elementów przygotowań do barażu o utrzymanie, który rozegrany zostanie w pierwszy weekend lipca.

Mecz ze Skrą jednak od pierwszych minut nie układał się po myśli Spartan. Już w 2. minucie meczu Jarociniacy stracili pierwsze punkty. Indywidualne wejście zawodnika z Warszawy zakończyło się przyłożeniem, a chwilę później podwyższeniem. W 11. minucie szansę na otwarcie bilansu punktowego po stronie gospodarzy miał Kacper Włodarek. Jego próba kopu z rzutu karnego była jednak niecelna. Skra błyskawicznie odpowiedziała. Po niespełna dwóch minutach po wkopie piłki na połowę Sparty, zawodnik gości przechwycił ją i pognał w pole punktowe. Niespełna 10 minut później Skra ładnie rozrzuciła akcję po wrzucie z autu i zdobyłą kolejne przyłożenie. Sparta przebudziła się pod koniec pierwszych 30 minut gry. Gospodarze byli już naprawdę blisko pola punktowego, ale zagranie piłki do przodu zniweczyło akcję. Jeszcze przed przerwą goście z Warszawy dołożyli czwarte przyłożenie po wygranym młynie i rozrzuceniu akcji na lewe skrzydło.

Pierwsze minuty po zmianie stron dały nadzieje na lepszą grę gospodarzy. W 44. minucie pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Maciej Brodzik po swoim indywidualnym wejściu i sforsowaniu obrony rywali. Sześć minut później rzutem karnym odpowiedziała Skra. Po wznowieniu gry kopem ze środka boiska, goście przechwycili piłkę i kolejną indywidualną akcją minęli zawodników z Jarocina, zdobywając przyłożenie. W 58. minucie znów lepszy fragment gry Sparty został zakończony drugim przyłożeniem. Tym razem punkty zdobył Adrian Jakubek. Realny wciąż pozostawał bonus punktowy za cztery przyłożenia, ale końcowe minuty to dominacja Skry. Błyskawicznie po punktach Sparty goście odpowiedzieli, oczywiście indywidualną akcją. W bardzo podobnych okolicznościach stołeczny zespół zdobył jeszcze dwa przyłożenia. Ostatecznie Skra wygrała 57:10.

Jarociniacy zakończyli sezon zasadniczy na 10. miejscu z dorobkiem 8 punktów. Spartę czeka w tym sezonie baraż o utrzymanie w Ekstralidze. Zaplanowano go na niedzielę, 4 lipca. Rywalem będzie Posnania Poznań, która w finale I ligi pokonała Rugby Białystok 36:24. Mecz odbędzie się w Jarocinie.