Rewelacyjna atmosfera na Octoberforest Run Jarocin 2023 [ZDJĘCIA]

Sport Ponad 200 osób z Wielkopolski wystartowało w Octoberforest Run Jarocin 2023. Na podium w kategorii Nordic Walking stanęła 70-letnia pani Barbara.

Listopadowy bieg przełajowy od kilku lat co roku organizuje Stowarzyszenie Biegacze Jarocin. Impreza odbywa się w lesie przy ul. Estkowskiego w Jarocinie. Tak było też i dziś, w niedzielę, 29 października 2023 r. Na wspólnym starcie stanęło, o godz. 10.00, ponad 200 osób.

Trzy kategorie biegu przełajowego Octoberforest Run Jarocin 2023

Uczestnicy Octoberforest Run Jarocin 2023 rywalizowali w trzech kategoriach:

• biegu na 5 km
  • biegu na 10 km
  • marszu nordic walking na dystansie 5 km

Każda osoba otrzymała pakiet startowy oraz medal. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody o łącznej wartości 2.000 zł.

Leśny bieg przełajowy w Jarocinie

Trasa biegu była dość wymagająca. Uczestnicy musieli czasem biec w błocie, ale to nie było przeszkodą. Większość osób podkreślała, że bierze udział w imprezie nie dla rekordów życiowych i wyników, ale dla atmosfery.

Trzeba przyznać, że organizatorzy biegu mieli duże szczęście do pogody. O godz. 10.00 zaświeciło słońce, które towarzyszyło sportowcom aż do mety. Pogoda sprawiła, że radość z uczestnictwa w imprezie była większa nie tylko dla biegaczy i maszerujących, ale też wielu kibiców.

- Jest tu wspaniale, cudowna trasa w tym kolorowym lesie - mówiły dwie panie emerytki, które przyjechały do Jarocina z Leszna.

Zapewniły, że na pewno wrócą do Jarocina w przyszłym roku.

Siedemdziesięciolatka na podium w marszu Nordic Walking

Obydwie panie stanęły na podium marszu Nordic Walking.

- Emerytki najlepsze! - krzyczały niezwykle zadowolone.

Katarzyna Sieracka (60 lat) zajęła drugie miejsce, a siedemdziesięcioletnia Barbara Ziegler zdobyła brązowy medal. Panie przygotowują się do Mistrzostw Polski Nordic Walking, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Pleszewie.

Pierwsze miejsce zajęła Joanna Madalińska z Leszna, która pokonała wielu biegaczy na dystansie 5 km.

Wśród panów na podium stanęli:

• Marcin Madaliński (Leszno)
  • Roman Jajczyk (Żerków)
  • Hieronim Winiarski (Janków Zaleśny)

Jarociniacy zdobyli całe podium biegu na 10 km w Octoberforest Run Jarocin 2023

Jako pierwszy na dystansie 10 kilometrów przybiegł Tomasz Ratajczak. Reprezentował Urząd Miejski w Jarocinie, w którym pracuje. Drugie miejsce zajął Krystian Zdrojewski z Wilkowyi, a trzecie - Jakub Grzeszczyk z Jarocina.

Również panie z Jarocina okazały się najlepsze w biegu na 10 km. Pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Witek z Jarocina, a trzecie Marzena Sołtys. Na drugiej pozycji uplasowała się Aleksandra Król z Koźmina Wielkopolskiego.

Jarocinianki najlepsze na dystansie 5 km Octoberforest Run Jarocin 2023

Mieszkanki Jarocina zdobyły całe podium w biegu na 5 km:

• 1. Julia Pawełczyk
  • 2. Joanna Kaczmarek
  • 3. Anna Matecka

Spośród mężczyzn, najlepszy czas na tym dystansie osiągnął Mariusz Wawrzyniak z Wrotkowa. Drugi był Michał Gmerek z Zalesia, a trzeci Bartosz Ruta z Gołuchowa.

Dla Amelki i podopiecznych Fundacji “Ogród Marzeń”

Organizatorzy Octoberforest Run Jarocin 2023 zadbali również o charytatywny element imprezy. Strażacy z Wilkowyi zbierali pieniądze na pomoc chorej Amelce, a przedstawicielki Fundacji “Ogród Marzeń” sprzedawały “Skarpety Mocy z Glanem”. Dochód przekazany zostanie na pomoc podopiecznym organizacji.