Mistrz, Mistrz Kolejorz!!!

Mistrz, Mistrz Kolejorz!!! - Zdjęcie główne

Po 17 latach przerwy Lech Poznań znowu Mistrzem Polski!!! Podopieczni Jacka Zielińskiego w ostatniej, 30. kolejce Ekstraklasy pokonali Zagłębie Lubin 2:0. Pierwszy gol padł po samobójczym trafieniu przeciwników. 58 minuta należała już do Lechitów. Robert Lewandowski (dzień później wybrany na najlepszego piłkarza sezonu) podwyższył wynik meczu na 2:0 i stało się jasne, że nic już nie odbierze Kolejorzowi upragnionego tytułu.

Feta na poznańskim rynku trwała do wczesnych godzin porannych. Piłkarze przejechali na Stary Rynek, by wspólnie z rzeszami kibiców uczcić tytuł Mistrza Polski. To był niezapomniany wieczór dla wszystkich kibiców.