9 medali na X Grand Prix Polski. Zawodnicy UKS Komorzanka triumfowali kolejny raz [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
10
zdjęć

Sport 9 medali - w tym 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe - zdobyli członkowie UKS Komorzanka podczas X Grand Prix Polski w warcabach 100-polowych. W kategorii dziewcząt do 8 lat całe podium zajęły nasze zawodniczki.

Podczas 10. edycji Grand Prix Polski 2024 w warcabach 100-polowych, które odbyły się w sobotę (17 sierpnia) w Błoniu, rozgrywano zawody w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi z podziałem na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

W kategorii do lat 8 zwyciężyła Aleksandra Kupś, a za nią były: Karolina Szkudlarek i Teresa Bożejewicz. W grupie chłopców w tej samej kategorii wiekowej złoty medal zdobył Jakub Jajczyk. Wśród zawodników do lat 10 triumfował Jan Żukrowski. Srebrne medale zdobyli również Nikola Filipiak (dziewczęta do 13 lat) i Franciszek Żukrowski (chłopcy do lat 13), a brązowy - w tej samej kategorii - Adam Przydryga. Tuż za podium znalazła się Danuta Bożejewicz. Wśród kobiet powyżej 13 lat wygrała Patrycja Tomczak

Jak wyjaśnia Andrzej Ziaja, trener i prezes UKS Komorzanka ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednim Grand Prix Polski 2024 w starszej grupie wiekowej zdecydowali się wystartować: Maja Ziaja (żaczka), Danuta Bożejewicz (orliczka), Adam Przydryga (orlik).

- Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie - podkreśla szkoleniowiec.