Kiepski weekend piłkarskich zespołów z naszego terenu - Zdjęcie główne

foto Sławomir Hajduk

Sport Kiepski weekend mają za sobą piłkarskie zespoły z naszego terenu. Punkty zdołał wywalczyć tylko GKS Jaraczewo. Jak wyglądały poszczególne spotkania?

Orzeł Kawęczyn - LZS Cielcza 5:0

Z nadziejami na punkty z beniaminkiem jechał do Kawęczyna LZS Cielcza. Podopieczni Przemysława Piotra Łoniewskiego mierzyli się na wyjeździe z miejscowym Orłem. Pomimo tego, że to oni jako nieco bardziej doświadczony V-ligowiec byli delikatnymi faworytami, czekała ich sroga niespodzianka.

Strzelanie już w trzynastej minucie gry rozpoczął Grzegorz Majda. Sto osiemdziesiąt sekund później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Rosiak, który wykorzystał rzut karny. Do przerwy zatem „Czelsi” miała dwa gole straty.

W drugiej połowie wynik zmienił się błyskawicznie. Wszystko za sprawą rezerwowego - Krzysztofa Krzysztofowicza, który w ciągu pięciu minut, od kiedy pojawił się na boisku - pokonał Jakuba Sikorę. Wynik spotkania w sześćdziesiątej czwartej minucie ustalił z kolei Szymon Izydorczyk. Druga porażka LZS-u w tym sezonie stała się faktem i obecnie „Czelsi” jest czerwoną latarnią V Ligi.

Orzeł Kawęczyn - LZS Cielcza 5:0 (2:0)

13’ 1:0 Grzegorz Majda

16’ 2:0 Mateusz Rosiak (rzut karny)

48’ 3:0 Krzysztof Krzysztofowicz

50’ 4:0 Krzysztof Krzysztofowicz

64’ 5:0 Szymon Izydorczyk

LZS: Jakub Sikora - Jakub Bierła (57’ - Maciej Stamierowski), Bartosz Borysiak, Maksymilian Łoniewski (75’ - Jakub Nadobny), Filip Zaleski (40’ - Piotr Palczewski), Eryk Kowalski (54’ - Kacper Boruta), Krzysztof Zawacki (Ż) (87’ - Łukasz Zawacki), Przemysław Kropski (Ż), Kacper Wilczyński (65’ - Wiktor Mąka), Łukasz Marchewka (kapitan), Kamil Filipiak (Ż)

Trener: Przemysław Piotr Łoniewski

LKS Jankowy - GKS Jaraczewo 1:1

W drugim meczu w piątej lidze GKS Jaraczewo po raz drugi zmierzył się z beniaminkiem tych rozgrywek. Podopieczni Kamila Stefaniaka tym razem mierzyli się na wyjeździe z zeszłorocznym mistrzem grupy piątej „okręgówki” - LKS-em Jankowy.

Tym razem mecz nie obfitował w gole, a trafienia zobaczyliśmy dopiero po przerwie. Obie bramki padły na przestrzeni zaledwie dwóch minut. Wynik otworzyli goście. Konkretniej zrobił to Marcin Kordus, dla którego był to pięćdziesiąty występ w żółto-czerwonych barwach. Autorem wyrównującego trafienia był z kolei Karol Ira. Popisał się on nie byle jakim trafieniem, bowiem wpakował piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. „Gieksa” wciąż jest niepokonana w V-ligowych rozgrywkach, ale wobec remisu spadła na piąte miejsce w tabeli.

LKS Jankowy - GKS Jaraczewo 1:1 (0:0)

62’ 0:1 Marcin Kordus

64’ 1:1 Karol Ira

GKS: Marcin Wojciechowski - Kacper Wieliński, Marcin Urbaniak (88’ - Konrad Glinkowski), Jakub Adamkiewicz, Karol Tomczak (kapitan) (60’ - Jakub Bolek), Dariusz Małecki, Tomasz Zaremba (70’ - Dario Nicolas San Martin), Patryk Rzepka, Przemysław Rzepka (75’ - Przemysław Wieliński), Bartosz Marciniak, Marcin Kordus (82’ - Bartosz Chybki)

Trener: Kamil Stefaniak

GKS Żerków - Gladiatorzy Pieruszyce 0:1

Swój pierwszy domowy mecz w tym sezonie ma za sobą z kolei GKS Żerków. Podopieczni Grzegorza Burchackiego podejmowali na własnym terenie beniaminka „okręgówki” - Gladiatorów Pieruszyce.

Gospodarze okazali się gościnni, ponieważ nieco zaskakująco spotanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z powiatu pleszewskiego. Wynik starcia to co prawda tylko 0:1, ale tyle wystarczyło, by Gladiatorzy cieszyli się z trzech punktów. Gola na ich wagę w pięćdziesiątej pierwszej minucie zdobył Remigiusz Korzeniewski, który pokonał Damian Wielińskiego strzałem głową.

GKS Żerków - Gladiatorzy Pieruszyce 0:1 (0:0)

Bramka:

51’ 0:1 Remigiusz Korzeniewski

GKS: Damian Wieliński - Filip Kornobois (46’ - Mikołaj Hetmańczyk), Tobiasz Potocki (kapitan), Michał Rzepa (Ż) (46’ - Kacper Hetmańczyk (Ż)), Przemysław Kujawa (46’ - Piotr Dutkowiak (Ż)), Bartosz Kujawa, Marcin Jujka, Michał Cieślak (60’ - Tomasz Szopny), Jakub Szymkowiak, Daniel Pilarczyk (Ż), Miłosz Wachowiak (46’ - Adam Gabryszak (Ż))

Trener: Grzegorz Burchacki

W Proton A-Klasie Grom Golina na otwarcie przegrał z Czarnymi Dobrzyca 0:5, a w Proton B-Klasie wynikiem 1:4 zakończyło się starcie Phytopharmu Klęka z trzecią drużyną Polonii Środa Wielkopolska.