Reklama

Ceny warzyw na targowisku w Jarocinie? ZOBACZ nasz raport

Opublikowano: 8 czerwca 2021 07:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

#wspieramjarocinskie Dziś na jarocińskim targowisku spory ruch. Ile zapłacimy za truskawki i czereśnie?

Reklama

Dziś na jarocińskim targowisku spory ruch. Jak mówią sprzedawcy - nareszcie doczekaliśmy się ciepłych, słonecznych dni. Ciepła aura wpływa na ceny. Zjawisko to jest widoczne w przypadku cen truskawek. Jeszcze tydzień temu za kilogram polskiej, szklarniowej truskawki trzeba było zapłacić 20 zł, a nawet więcej.

Dzisiaj kilogram polnej kosztuje od 8-15 złotych.  Z całą pewnością za tydzień cena tego sezonowego owocu będzie jeszcze niższa.
Z kolei na przyulicznych bazarach za kilogram szklarniowej truskawki trzeba zapłacić 15 zł, za polną już mniej 9-14 zł. Pojawiły się także polskie czereśnie. Niestety ich cena jest jeszcze wysoka i kształtuje się około 25-40 zł za kilogram. Jeśli chcielibyśmy zakupić czereśnie w markecie zwróćmy uwagę na kraj pochodzenia owocu. Zwykle pochodzą one z Hiszpanii czy Grecji. Jedna z większych sieci marketów wystawiła w swojej ofercie czereśnie za 19.99 zł. Cena zapisana jest na etykiecie wielkimi literami, a zupełnie malutkimi w dolnej części kartki zauważyć można napis, że podana cena dotyczy pół kilograma tego owocu.

Jeśli chodzi o krajowe owoce np. jabłka cena pozostaje taka sama jak w ubiegłym tygodniu. Za kilogram tego popularnego i najczęściej jedzonego owocu trzeba zapłacić około 2 złotych. Cena borówki amerykańskiej uprawianej pod osłonami utrzymuje się również na tym samym poziomie - około 35 zł. Jak zapewniają sprzedawcy z każdym dniem ceny krajowych owoców będą spadać.

Jak wygląda sytuacja cenowa warzyw?
Na targowisku pojawiły się wczesne odmiany krajowych ziemniaków. Cena od ubiegłego tygodnia spadła. Dziś za kilogram kartofli zapłacimy od 3-5 złotych. Podobnie kształtują się ceny świeżych ogórków gruntowych. Pomidory w zależności od odmiany i wielkości owocu kosztują od 4-6 złotych/kg. Najdroższe są malinowe i pleszewskie. Młoda, krajowa włoszczyzna kosztuje średnio 4 zł. Pojawiła się również fasolka szparagowa. Niestety cena jest jeszcze stosunkowo wysoka. Za kilogram trzeba wydać 35-40 zł. Fasolka pojawiła się w naszym punkcie dopiero pod koniec ubiegłego tygodnia.

  • Cena jest wysoka, ale wziąć pod uwagę musimy, że co roku ta pierwsza będzie miała taką cenę. Z ceną tego strączkowego warzywa jest tak samo jak z cenami młodej kapusty, czy kalafiora. Początkowo wszystkie te warzywa są drogie. Za miesiąc kiedy pojawi się polna fasola szparagowa będzie kosztowała 1/4 tej ceny. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać – informuje jeden ze sprzedawców warzyw na jarocińskim targowisku.

    Ceny pozostałych warzyw
  • - młoda kapusta w zależności od wielkości główki od 1-3 zł
  • - kalafior w zależności od wielkości 3-6 zł sztukę
  • - kapusta pekińska 5 zł sztuka
  • - por 5 zł/kg
  • - młody seler 4 pęczek
  • - młoda cebula 3 zł pęczek
  • - młoda marchew 3zł pęczek
  • - młoda pietruszka 3,5 zł pęczek
  • - stara pietruszka 10 zł/kg
  • - kalarepa 2.5 sztuka
  • - młody burak czerwony 4 zł pęczek
  • - rzodkiewka 1,5 zł pęczek
  • - szparagi 9 zł/pęczek, kilogram 18 kg
  • - sałata 2- 3 zł
  • - młode ziemniaki 3,5- 5 zł kilogram
  • - czosnek świeży 3 zł główka

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Jaaa

    A handlarze na truskawkach tak oszukują.. Radzę się tym przyjrzeć..odliczają co do jednej truskawki, ale tak by nie być stratnym. Zawsze zawsze jest mniej truskawki a płacę więcej l. . Ostatnio przy ul. Św. Ducha kupiłam, pani pytala czy za 8zl może być. Po czym na wadze było 7.15zl a Pani skasowała 8zl. Przy takiej cenie truskawki nie powinni tak robić..

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Labo

    PÓKI CO pisze się przez Ó. 4 klasa podstawówki się kłania

    • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

      art

      Można też użyć zamiennie innego, właściwszego słowa, bo to rusycyzm, tzw. kalka frazeologiczna, uznawana zresztą za błąd :)

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    ile kosztuje życie w jarocin na jarocińskich zarobkach

    w porównaniu z poznaniem na poznańskich zarobkach, które są wyższe . Różnica w zarobkach jarocin-poznań tym większa im lepsze wykształcenie