Komputer – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?
Sprawdzi się zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop. W obydwu przypadkach warto zwrócić uwagę pamięć RAM (która zapewni płynną pracę, zwłaszcza podczas użytkowania kilku aplikacji jednocześnie, do pracy biurowej zaleca się pamięć RAM 16 GB), dysk SSD (umożliwi szybki dostęp do plików oraz aplikacji, wystarczy dysk o pojemności 256–512 GB). Więcej informacji na temat znajdziesz m.in. na stronie: https://nano.komputronik.pl/.
Istotną kwestią, która umożliwi komfortowe korzystanie z wybranych narzędzi i aplikacji, jest odpowiedni wybór ekranu. Warto zdecydować się na modele o wysokiej rozdzielczości (min. full HD), by uniknąć szybkiego męczenia się oczu, a także zapewnić sobie komfort pracy. Z tego względu można również wybrać komputer z ekranem o przekątnej min. 15 cali. W przypadku korzystania z komputera stacjonarnego warto zdecydować się na model ekranu do 30 cali.
Oprogramowanie – o czym pamiętać przy wyborze?
Nie tylko wybór sprzętu, ale również oprogramowania ma bardzo duże znaczenie. Podczas organizacji narzędzi do pracy biurowej warto wziąć pod uwagę:
- pakiet biurowy – na rynku dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe wersje. Więcej informacji na ten temat znajdziesz m.in. na stronie: https://nano.komputronik.pl/n/darmowe-edytory-tekstu-top-5/. Wybór warto podjąć na podstawie indywidualnych potrzeb i charakteru wykonywanej przez nas pracy.
- aplikacje do zarządzania zadaniami – pomogą w planowaniu oraz monitorowaniu postępów realizowanego projektu, co może okazać się przydatne zwłaszcza podczas pracy w większych zespołach.
- komunikatory – pozwolą na sprawną komunikację wewnątrz zespołów, m.in. dzięki możliwości organizowania wideokonferencji czy połączeń głosowych z poziomu czatu.
- chmura – umożliwia przechowywanie potrzebnych plików oraz kopii zapasowych, oraz dostęp do danych niezależnie od miejsca i czasu.
Niezależnie od wybranych przez nas narzędzi i aplikacji należy również pomyśleć o bezpieczeństwie danych. W tym celu warto zainstalować antywirusa, który pomoże w wykryciu zagrożenia związanego z wirusami i malware. Warto także regularnie sporządzać kopie zapasowe, które mogą być przechowywane w chmurze lub na dysku zewnętrznym. Podczas pracy biurowej bardzo często mamy do czynienia z danymi wrażliwymi. W celu ich ochrony można używać menadżera haseł.
Podczas wyboru narzędzi do pracy biurowej warto pamiętać, że w przypadku najpopularniejszych przeglądarek czy programów do edycji tekstów możemy zawsze zdecydować się na alternatywne, często darmowe programy i aplikacje, które mogą usprawnić codzienne działania. Warto przy tym brać pod uwagę specyfikę swojej pracy oraz indywidualne potrzeby i preferencje.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.