Gdzie szukać ofert bankowych na konta osobiste?
Zazwyczaj banki posiadają co najmniej kilka propozycji kont bankowych dla swoich klientów, przez co konsumenci mogą wybierać z nawet setek aktualnych promocji. W takiej sytuacji trudno jest się na coś zdecydować, a także podjąć decyzję poprzedzoną dokładną analizą regulaminu i umowy. To zazwyczaj bardzo czasochłonny proces, dlatego warto go skrócić odpowiednimi narzędziami.
Najlepsze konta ROR z popularnych banków można znaleźć przy pomocy rankingów bankowych, dostępnych na wielu stronach internetowych. Jak działa takie urządzenie? W zestawieniu w poszczególnych kartach prezentowane są oferty różnych kont bankowych jak:
- osobiste;
- dla dziecka;
- dla młodych;
- dla seniorów;
- darmowe konta osobiste.
Oferty widnieją w formie listy, a każda pozycja jest wyróżniona na własnym kafelku. Znajdują się na nim takie informacje jak:
- logo i nazwa banku;
- nazwa oferty promocyjnej;
- koszt posiadania konta;
- koszt używania karty;
- koszt korzystania z bankomatów;
- wysokość bonusu dla klienta.
Jeśli ktoś jest zainteresowany daną propozycją, może bezpośrednio do niej przejść przy pomocny niebieskiego przycisku „Dalej” – ten widnieje przy każdej promocji i odsyła na stronę internetową danego banku.
Oferty posegregowane są ze względu na to, jakie klient musi ponieść koszta w związku z prowadzeniem konta oraz jakiego bonusu pieniężnego może się spodziewać. Jeśli w ramach dostępnej opcji istnieją dodatkowe warunki, które mogą zainteresować konsumenta, zazwyczaj umieszcza się je w niebieskiej obwódce na kafelku z promocją.
Dlaczego warto mieć konto osobiste?
Konto osobiste to jedno z najmniejszych i najbardziej praktycznych rozwiązań bankowych, z których korzysta praktycznie każdy. Dzięki nim prowadzenie własnych finansów zostaje ułatwione i przyspieszone, a dostęp do pieniędzy można mieć w każdej chwili.
Dzięki kontu bankowemu dokonuje się szeregu transakcji i opłat, które wykonywane stacjonarnie są uciążliwe i czasochłonne. Pozwala też ono na odbiór wypłat i rent w postaci przelewów, wykonanie opłat i rozliczeń ze spółdzielnią (nie trzeba czekać w kolejkach!), zakupy online, opłacanie subskrypcji i kursów czy rozliczenie się ze znajomymi po wspólnym wyjściu na miasto.
Warto także zaznaczyć, że jest to niezwykle bezpieczna forma posługiwania się własnymi pieniędzmi. Dostęp do konta ma tylko osoba, która posiada dane do logowania na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej (coraz częściej zabezpieczenie przyjmuje formę odcisku palca lub skanu twarzy).
Co więcej, każda transakcja jest specjalnie szyfrowana, co gwarantuje jej bezpieczeństwo. Noszenie karty płatniczej w portfelu zamiast gotówki sprawia, że pieniądze nie są od razu dostępne dla złodzieja. Nawet jeśli udałoby mu się zdobyć kartę, nie wypłaci on pieniędzy z konta. Właściciel ROR-u może go zablokować na infolinii banku, dzięki czemu żadne płatności nie zostaną zrealizowane. W sytuacji, w której portfel byłby wypełniony banknotami, ich odzyskane mogłoby okazać się niemożliwe.
Kto może mieć konto osobiste?
Konto osobiste to narzędzie przeznaczone da klientów pełnoletnich, jednak coraz częściej na rynku można spotkać oferty skierowane do młodszych użytkowników. Konta dla dzieci to rachunki zakładane przez osoby dorosłe, które pełnią w tym przypadku funkcję pełnomocnika.
Oferta przeznaczona jest dla osób w wieku 13-18 lat i wydaje się dla nich pierwszą formą kontaktu z pieniędzmi oraz mobilną formą bankowości. Dzięki takim kontom młodzież może się uczyć zarządzania własnymi środkami w bezpieczny sposób. Mają one narzucone ograniczenia, np. na rachunek nie da się zaciągnąć kredytu lub otworzyć lokaty inwestycyjnej. Opiekun ma pełny dostęp do konta i kontroluje to, jak wyglądają transakcje dziecka.
Kolejnym rachunkiem dedykowanym osobom w konkretnym wieku są konta dla młodych. Mogą je założyć osoby w wieku 18-26 lat. Jest to konto zwolnione z dodatkowych opłat, a młody dorosły ma szansę po raz pierwszy i w pełni samodzielnie obsługiwać swoje finanse.
Ostatnie konto z ograniczeniem wiekowym to rachunek dla seniora. Aby go założyć, klient musi mieć powyżej 60 lat. Dzięki niemu wykona szereg operacji związanych z odbiorem renty lub emerytury, opłatami zakupów, a także może wykonać przelew swojemu wnuczkowi. Zazwyczaj są to konta bezpłatne i służą do wykonywania wszystkich podstawowych działań. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z dostępnych funduszy i lokat.
Dlaczego banki tworzą oferty promocyjne?
Oferty promocyjne zazwyczaj wiążą się z tym, że konsumenci w ramach utworzenia konta i wykonaniu kilku prostych działań mogą liczyć na otrzymanie gotówki lub innych nagród. Dlaczego tak się dzieje?
Dla banku jest to inwestycja – każdy nowy użytkownik może poczuć się na tyle pewnie, że zostanie na dłużej i zacznie korzystać z kolejnych usług, przekazując do placówki coraz więcej swojego kapitału. W ten sposób instytucja finansowa zyskuje niezbędne do własnego rozwoju środki, dzięki którym przeprowadza kolejne inwestycje i ulepsza już istniejące funkcje np. w działaniu aplikacji.
Dodatkowo skorzystanie z oferty jest całkowicie bezpieczne – banki to podmioty zaufania publicznego. Jeśli coś zostało zawarte w regulaminie, musi być w ten sposób zrealizowane. Gdyby okazało się, że placówka dopuszcza się niedomówień lub oszukuje swoich klientów, mogłoby się to dla niej źle skończyć.
Wielu konsumentów zrezygnowałoby wtedy z usług danego oddziału, tym samym zabierając swoje środki i wpływając na płynne działanie placówki. Konsekwencje mogłyby się także nawarstwić i nowi klienci byliby niechętni do współpracy, jeśli instytucja zajmująca się pieniędzmi, oszukiwała w tym zakresie.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.