reklama

Bagażnik rowerowy - kupić, czy nie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Bagażnik rowerowy - kupić, czy nie? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Na dalekie wyprawy rowerowe zabiera się ze sobą sporo rzeczy. Prowiant, ubrania na wszelki wypadek, zestaw prostych narzędzi, to tylko niektóre z nich. Żeby można było je przewieźć, przyda się bagażnik. W sklepie rowerowym znajdziemy ciekawe propozycje. Która z nich jest lepsza? Na przód, czy na tył? Na co zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu.
reklama

Wycieczki rowerowe solo, czy też z rodziną lub przyjaciółmi, mogą być fajną przygodą. Podziwianie przyrody, pięknych miejsc, to odpoczynek od codzienności. Taki mentalny reset szczególnie cenny jest w przypadku natłoku zadań lub rozmaitych problemów. Jednak wyjazd rowerem na cały dzień lub nawet na weekend, wymaga zabrania ze sobą kilku najpotrzebniejszych rzeczy. Przede wszystkim prowiantu i wody, ale przydatne mogą być również proste narzędzia, kurtka przeciwdeszczowa, czy też koc. Gdzie to wszystko spakować i jak przewieźć? Do plecaka nie wszystko się zmieści, a i tak po kilku godzinach może on powodować dyskomfort dla kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem jest więc bagażnik rowerowy.

reklama

Jaki bagażnik rowerowy kupić?

Oferta sklepu rowerowego pod tym względem jest bardzo bogata. Do dyspozycji jest więc kilka ciekawych wariantów mocowanych z tyłu lub z przodu. Czym się one charakteryzują?

 

Sprawdź artykuł: Jaki bagażnik rowerowy wybrać.

Bagażnik na przód

Bardzo często spotykane w rowerach miejskich bagażniki na przód, to propozycja przewożenia lekkich rzeczy. We wspomnianych jednośladach montuje się na nich koszyki. Zazwyczaj maksymalne obciążenie takich bagażników to 10-15 kg, w zależności od mocowania. W sklepie rowerowym dostępne są modele z montażem do przedniego widelca, jak i do osi koła przedniego - z dodatkowym uchwytem na kierownicy. Niektóre z bagażników mają możliwość regulowania płyty górnej. Sporą zaletą wybranych modeli instalowanych z przodu roweru, jest możliwość umieszczenia na nich sakw, zwiększających możliwość zabrania ze sobą dodatkowych rzeczy.

reklama

Bagażnik na tył

Najbardziej popularne są jednak bagażniki montowane na tyle jednośladu. Oferowane w sklepie rowerowym są modele stalowe oraz aluminiowe. Różnią się one między sobą wagą, a także maksymalnym obciążeniem wszystkich przewożonych rzeczy. Bagażniki stalowe są cięższe, ale pozwalają zabrać ze sobą maksymalnie 35-40 kg. Z kolei modele aluminiowe mają mniejszą wagę i ich limit wynosi 25 kg. Rozwiązania te mogą być montowane w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest przykręcenie do ramy rowerowej, z wykorzystaniem specjalnych otworów lub przeznaczonych na błotniki. Drugim zaś montaż do sztycy. Podobnie, jak w przypadku modeli na przód, na bagażnikach tylnych można umieścić sakwy. Pomieszczą one sporo rzeczy, a taki sposób transportu odciąży nasz kręgosłup - zrezygnujemy wtedy z plecaka.

reklama

Podsumowanie

Bagażniki rowerowe to najlepsze rozwiązanie na przewożenie ze sobą rzeczy, potrzebnych w trakcie dłuższych wypraw. Są one stabilne i umożliwiają transportowanie cięższych przedmiotów. Jednocześnie poprawiają komfort podróżowania oraz wpływają na trwałość całej konstrukcji jednośladu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama