Reklama

"Zemsta" Fredry w zupełnie nowej odsłonie. W najbliższą niedzielę w Jarocińskim Ośrodku Kultury

Opublikowano: śr, 22 cze 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Po ponad dwuletniej przerwie poznańska Grupa Teatralna „Agapa” z Poznania zaprasza na spektakl „Aż do ziemi?” inspirowany komedią Aleksandra Fredry "Zemsta". Przedstawienie w Jarocińskim Ośrodku Kultury już w najbliższą niedzielę.

Reklama

Będzie okazja, aby świetny i jednocześnie dobrze znany tekst - o sąsiedzkiej kłótni z murem granicznym w tle - zobaczyć w zupełnie nowej odsłonie. Spektakl zaplanowano w najbliższą niedzielę (26 czerwca) w Jarocińskim Ośrodku Kultury. 

Grupa Teatralna „Agapa” działa przy Duszpasterstwie Akademickim Plus w Poznaniu. To jedno z wielu działań podejmowanych w ramach DA. Od wielu już lat, w okresie Wielkiego Postu w kościele przy placu Bernardyńskim odbywają się Akademickie Gorzkie Żale, które są wydarzeniem religijnym, ale i artystycznym. Przez długi czas ich opiekunem był ojciec Leonard Bielecki - obecny prowincjał. Obecnym duszpasterzem jest ojciec Ambroży Okroy. 

Agapa już w najbliższą niedzielę w Jarocinie

Nazwa Agapa to akronim od Akademicka Grupa Amatorskich Pasjonatów Aktorstwa. Gromadzi studentów z Duszpasterstwa Akademickiego Plus, którzy swój talent aktorski chcą wykorzystać na chwałę Najwyższego. Samo określenie Agapa, które pochodzi od greckiego agápe oznaczającego miłość Boga do człowieka, ale i miłość braterską, w czasach pierwszych chrześcijan oznaczało braterską ucztę często łączoną z Eucharystią, służącą umacnianiu więzi i jedności między członkami wspólnoty. Uczestnicy chcą głosić Dobrą Nowinę w twórczy sposób, zarówno poprzez słowa Pisma Świętego, poezję i inne teksty, jak i gestami, ruchem, mimiką i całą gamą emocji płynących z serca. Niekiedy nie potrzeba wielu słów, wystarczy żywy obraz, aby zrozumieć na nowo, odkryć, dotrzeć w głąb duszy.

"Zemsta" na nowo odczytana w Jarocińskim Ośrodku Kultury

"Aż do ziemi?', czyli trochę o tym, co dzieje się głęboko w nas. Gdzie dokładnie? Trudno stwierdzić. Można poszukiwać tego w sercu, duszy, umyśle albo jak antyczni - w wątrobie, czy w nerkach. Jedno jest pewne, jest to tak głęboko, że zwykle nie jesteśmy tego świadomi. A życie? Toczy się swoim wolnym rytmem, gdy tymczasem bariery, płotki i mury, które w nas i między nami są, rosną, rosną i rosną... Po ponad dwuletniej przerwie mamy przyjemność zaprosić Was na spektakl inspirowany komedią Aleksandra Fredry "Zemsta". Świetny [i jednocześnie świetnie znany!] tekst z porządną szczyptą humoru i odrobiną refleksji - czytamy na temat sztuki, która zostanie pokazana w Jarocińskim Ośrodku Kultury już w najbliższą niedzielę (26 czerwca). 

Przedstawienie "Aż do ziemi?" rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Obsada:

  • Cześnik Raptusiewicz - Krzysztof Gepard
  • Rejent Milczek - Marek Halber
  • Klara - Katarzyna Mielnik
  • Wacław - Karol Kiedrowski
  • Papkin - Cecylia Duhamel
  • Podstolina - Anna Szarkowicz
  • Dyndalski - Mateusz Piechowiak
  • Śmigalski - Jeremi Ranosz
  • Mularze, hajduki- Jakub Kolasiński, Mateusz Piechowiak, Jeremi Ranosz
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy