Reklama

Reklama

Warsztaty teatralne z teatrem ognia "Anthony Street" w Jarocinie. Dzięki pomocy ojca Kordiana

Opublikowano: ndz, 11 kwi 2021 17:42
Autor:

Warsztaty teatralne z teatrem ognia "Anthony Street"  w Jarocinie. Dzięki pomocy ojca Kordiana - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Członkowie jarocińskiego teatru ognia "Anthony Street" biorą udział w tegorocznym projekcie Caritas Polska - ,,Czas na młodzież",. Program ma pomóc podnieść kompetencje społeczne młodych ludzi, a w przyszłości zwiększyć szanse na rynku pracy. W związku z tym w naszym mieście odbędą się warsztaty teatralne.

Reklama

Jednym z pomysłodawców przedsięwzięcia jest franciszkanin - ojciec Kordian Szwarc, który jeszcze niedawno był wikariuszem w Jarocinie. W trakcie swojej pracy nie tylko stworzył grupę "Anthony Street", ale  zachęcił też mnóstwo osób do aktywności kulturalnej. Od niedawna jest zastępcą dyrektora Caritas Polska, a także udziela się w projekcie ekologicznym Caritas Laudato Si'. Odległość nie przeszkadza mu jednak w dalszych kontaktach z młodzieżą jarocińską i współpracy z nimi.

- Ten projekt pasuje do nich jak ulał! Jest to grupa kreatywna, prężna, z mnóstwem pomysłów, a ,,Czas na młodzież" pragnie wspierać właśnie takie osoby! - podkreślił ojciec Kordian.

Niestety współpraca podczas tej akcji nie oznacza jego powrotu do Jarocina. Zapewnia jednak, że postara się przyjechać do Jarocina, aby zobaczyć efekt końcowy

- Jestem wielkim fanem tego teatru! Robi bardzo dobre rzeczy i jest to bardzo dobre miejsce na rozwój. Polecam! Zachęcam do śledzenia ich na fb i insta. Naprawdę warto - deklaruje franciszkanin.  

 

 

Opiekunem grupy jest Ewa Sławicz, która na co dzień pracuje w Akademii Dobrej Edukacji jako psycholog i pedagog.

- W związku z obecną sytuacją większość działań przenosimy do sieci. Nasze spotkania od początku roku odbywały się online. Czekaliśmy na poluzowanie obostrzeń. Niestety na razie nie pozostaje nam nic innego jak zrealizowanie projektu w internecie - warsztaty w formie zajęć online – mówi Ewa Sławicz. - Pokaz, który ma odbyć się w maju i zakończyć całą akcję, ukazując efekty pracy, jeśli nic się nie zmieni będziemy zmuszeni przeprowadzić jako relację na portalach społecznościowych. Liczymy jednak na to, że pokaz uda nam się zaprezentować na żywo, chociażby przed małą grupą widzów. 

 

Rozmowa z Wiktorią Skrzypek, szefową teatru Anthony Street i koordynatorem finansowym oraz Dominiką Zdunek, koordynatorem merytorycznym projektu ,,Czas na młodzież”.

Jakie macie plany i pomysły na projekt ,,Czas na młodzież”?

Wiktoria: Chcemy zorganizować warsztaty, w których będzie możliwość nauczenia młodych ludzi sztuki kuglarstwa, rozwinięcie w nich tej pasji oraz zademonstrowanie pokazu, który pozwoli na zaprezentowanie zdobytych przez nich i nas nowych umiejętności.

Kto będzie mógł wziąć udział w takich warsztatach?

Dominika: Pomysł kierowany jest do dzieci oraz młodzieży z Jarocina i okolic w wieku powyżej 7 lat.

Czy dzieci będą miały możliwość kręcenia ogniem z teatrem Anthony Street?

Dominika: Niestety nie możemy umożliwić nikomu kręcenia ogniem oprócz osób z teatru, które ćwiczą już to od dłuższego czasu. Zapewniamy jednak treningi na sprzęcie LED. Myślimy, że będzie to dobry zamiennik dla początkujących. Jest to bezpieczna opcja i także ciekawa ze względu na prawie tak samo widowiskowe jak ogień efekty świetlne.

Będą jakieś dodatkowe atrakcje związane z tymi warsztatami czy tylko nauka i pokaz końcowy?

Wiktoria: Poza warsztatami odbywać się będą dodatkowe animacje m.in. malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy integracyjne. Oczywiście to wszystko będzie mogło odbyć się tylko i wyłącznie, jeśli obostrzenia zostaną poluzowane, na co wszyscy mocno liczymy.

Liczycie na duże zainteresowanie?

Wiktoria: Mamy taką nadzieję. Jest to okazja do nauki rzeczy niecodziennej i rzadko spotykanej jaką jest kuglarstwo. Ludzie dotychczas mieli możliwość nas tylko oglądać, a teraz mają okazję do wspólnego treningu, zobaczenia jak to wszystko wygląda od środka i ile czasu trzeba poświęcić, żeby wyszło coś spójnego i widowiskowego.

Co byście powiedziały na zachętę?

Dominika: Dzięki warsztatom uczestnicy będą mogli zapoznać wiele nowych i ciekawych osób, nauczyć się pracy w grupie, doświadczyć niesamowitej przygody związanej z kuglarstwem. Zapewniamy mnóstwo zabawy, śmiechu i niezapomnianych wrażeń! Zachęcamy do śledzenia naszych działań związanych z projektem na Instagramie, Facebooku i YouTube pod nazwą Anthony Street.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.