Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa - Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego "Nocna Zmiana Bluesa" to również najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 42 lat podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją. Do tej pory wydali blisko 30 płyt, z których cztery osiągnęły status "złotej". Współpracowali m.in. z grupą "Dżem", Krystyną Prońko czy Wojciechem Karolak. Wytwórnia Warner wydała podwójny CD "Nocnej Zmiany Bluesa" w ramach prestiżowej serii „Złota kolekcja”.
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, m.in. „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. To także wirtuoz harmonijki ustnej i autor dwóch podręczników do nauki gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia i organizatorem festiwali bluesowych. Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis” oraz ,,Srebrnym Krzyżem Zasługi".
W trakcie spotkania w Jarocinie będzie promowana książka "Bluesowy alfabet Sławka Wierzcholskiego". Publikacja, która powstała przy współpracy z Mariuszem Szalbierzem, zawiera kilkadziesiąt haseł uporządkowanych od A do Ż i jest swoistym autoportretem artysty, który od ponad czterech dekad nieuleczalnie choruje "na bluesa". W trakcie środowego wieczoru (9 października) w Kamienicy Kultury muzyk z pewnością podzieli się z uczestnikami wspomnieniami oraz anegdotami związanymi z 42-letnią działalnością swojego zespołu "Nocna Zmiana Bluesa". Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.