Reklama

Osiem koncertów na XXVI Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższą niedzielę 3 października rozpocznie się XXVI Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Koncert inauguracyjny w wykonaniu Jarosława Buczkowskiego i Dawida Troczewskiego.

Reklama

Festiwal Akordeonowy w Kotlinie jest jednym z najstarszych festiwali akordeonowych w Polsce. Powstał w roku 1996 jako "Święto Akordeonu" i takim pozostał do tegorocznej 26 edycji. Przez lata zmieniała się formuła festiwalu  - idąc z duchem przemian artystycznych dokonujących się na świecie i w Polsce. Niezmienna jednak pozostała wartość artystyczna, wykonawcza doceniana przez widownie, melomanów, którzy wiernie towarzyszyli festiwalowi zgodnie z zapisem w pierwszym festiwalowym folderze z roku 1996 "przeżywania uczty muzycznej i obcowania z muzyką na najwyższym poziomie wykonawczym". Koncerty tegorocznego festiwalu odbywać się będą w cyklu tygodniowym (głównie niedziele). Z ważniejszych wydarzeń festiwalu pozostają koncerty promocyjne dla uczniów szkół gminy Kotlin i powiatu jarocińskiego oraz projekcja kina festiwalowego.

8 koncertów Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Zobacz, co się będzie działo?

W tegorocznej edycji festiwalu przeżyjemy 9 wydarzeń artystycznych w tym 8 koncertów. Koncert Inauguracyjny w wykonaniu Jarosława Buczkowskiego i Dawida Troczewskiego to znane i mniej znane tanga wielkiego argentyńskiego bandoneonisty Astora Piazzolli w jazzowej odsłonie. Jego kompozycje zostały zaaranżowane na akordeon, fortepian i organy Hammonda, okraszone jazzowymi improwizacjami, co powoduje, że klasyczne tematy brzmią zaskakująco i współcześnie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nie tylko rytm charakterystyczny dla tanga, ale także swing, bossa novę i inne, te bardziej kojarzone z jazzem. Koncert zorganizowany w celu upamiętnienia Astora Piazzolli w 100. rocznicę urodzin przypadającą w 2021 roku.

Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2021. Zobacz program 

Koncerty Promocyjne w wykonaniu Miłosza Cabana ukażą obecność akordeonu w wielu stylach muzycznych różnych regionów świata. "Ars Harmonica" to trio, które nawiązuje w swojej twórczości do elementów folk, ethno oraz muzyki transowej. Jak przyznają muzycy - nie zależy im aby zostać przyporządkowanym konkretnemu gatunkowi muzycznemu, lecz ważne, aby ich muzyka niosła czytelny i energetyczny przekaz oparty na nieregularnych rytmach, interesującej harmonii oraz charakterystycznej wirtuozerii. "Que Passa" prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin naznaczoną indywidualnością każdego z muzyków. Swój styl określają jako flamemco fusion. Perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtwrzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Festiwal zakończy zespół "Capki ze Skalitego" - Słowacja. Trio z liderem Romkiem Capkiem gra na niecodziennym instrumencie "heligonka". Wykonują muzykę, która jest całymi ich życiem od najmłodszych lat dzieciństwa, przejętą od swoich rodziców i dziadków.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy