Zabawa #kamyczki to zaczerpnięta z Czech forma spędzania wolnego czasu polegająca na malowaniu kamyczków i ich podkładaniu w różne miejsca. Założeniem tego działania jest znalezienie kolorowego dzieła przez osobę przypadkową, przeniesienie go i pozostawienie w innym miejscu dla kolejnego znalazcy. W wyniku rozwoju zabawy wielu malujących zaczęło traktować je jako nośniki radości przekazywanej bezinteresownie drugiej osobie.
Zdjęcia publikowane są na facebooku na profilu kamyczki - #KAMYCZKI grupa oryginalna.
"Jeśli znalazłaś/eś kamyczek i postanowiłaś/eś go zatrzymać, bo ujął Cię za serce - dodaj post, autor doceni tę informację i z wielkim prawdopodobieństwem zmotywuje to go do malowania kolejnych kamyczków" - czytamy na oficjalnym, polskim profilu.
Od czwartku na mieście znajdziecie kamyczki przygotowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie
W tę ogólnopolską obecnie inicjatywę włączyli się również mieszkańcy naszego terenu. Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie postanowił wykorzystać kamyczki do swojej promocji, ale i rozpowszechniania idei akceptacji dla różnorodności i odmienności oraz integracji. W akcję włączyło się troje nauczycieli: Agnieszka Pietlicka, Paulina Łuczak i Damian Wilk.
- Kamyki można znaleźć w różnych miejscach naszego miasta. Czekają, żeby je zabrać i pozwolić im podróżować. Znalazca zabiera kamyk ze sobą, ale nie na zawsze. Na szkolnym fanage'u ZSS pod postem kamyczkowym należy dodać komentarz ze zdjęciem znalezionego kamyka oraz informacją, gdzie został znaleziony, a następnie pozostawiamy go gdzieś indziej np. w zupełnie innym mieście, w dowolnym miejscu. Wędrujące kamyki potrafią przemieszczać się po całym kraju, a nawet świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zabawy, która rozpoczyna się w czwartek (1 maja) - informuje Agnieszka Pietlicka, która już wcześniej była inicjatorką charytatywnego tańca dla Julki Banaszak czy spotkania z zespołem "Sandały Mariana", które było okazją do wsparcia Bartusia Kaczmarka.
Na zdjęciu macie przykładowe dzieła, a będzie ich znacznie więcej. Wypatrujcie kamyków. Zróbcie zdjęcie, wstawcie je [TUTAJ] i zabierzcie ze sobą w dalszą drogę. Niech podróżują ku radości uczniów. Sami jesteśmy ciekawi, gdzie najdalej "zawędrują" kolorowe kamienie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.