Reklama

Koncert piosenek autorskich Jacka Kowalskiego w nowomiejskim GOK-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert piosenek autorskich Jacka Kowalskiego w nowomiejskim GOK-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście w ramach obchodów 740-lecia Nowego Miasta odbędzie się koncert pieśni staropolskich i autorskich przekładów pieśni starofrancuskich Jacka Kowalskiego.

"Wojna, Miłość, Rzeczpospolita - Koncert wiosenny Jacka Kowalskiego" organizowany jest w ramach obchodów 740-lecia Nowego Miasta nad Wartą. Odbędzie się on 16 kwietnia, o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą.
 
W planie pieśni autorskie i staropolskie oraz autorskie przekłady pieśni starofrancuskich Jacka Kowalskiego, połączone z gawędą o dawnych czasach. Na scenie usłyszymy Jacka Kowalskiego (śpiew, słowo, gitara podróżna) oraz Henryka Kasperczaka (lutnia, teorba, saz). Jacek Kowalski dał koncert podczas ubiegłorocznej konferencji w Nowym Mieście. Na scenie wystąpił wówczas z Klubem Świętego Ludwika. Wydarzenie dofinansowano ze środków Fundacji Orlen. Wstęp wolny.

Wyjątkowy koncert w GOK-u w Nowym Mieście

Jacek Kowalski - Pieśniarz, Sarmata, historyk sztuki, miłośnik poezji staropolskiej i tłumacz poezji starofrancuskiej. Profesor w Instytucie Historii Sztuki UAM. Śpiewa piosenki własne o dawnych czasach, własne przekłady piosenek z dawnych czasów i stare pieśni polskie.
 
Występuje z zespołami: Monogramista JK (instrumentarium klasyczne) i Klub Świętego Ludwika (instrumentarium dawne), a także w duecie z Henrykiem Kasperczakiem. Wydał kilkadziesiąt książek, płyt, publikacji popularnych i naukowych związanych z kulturą, sztuką i literaturą dawnej Polski i starej Francji.
 
Henryk Kasperczak - Absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze i muzykologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie wykłada grę na lutni oraz Historyczne Praktyki Wykonawcze. Współtwórca festiwali muzyki dawnej w Poznaniu, Gostyniu i Malborku. W ramach formacji Amaryllis i Pospolite Ruszenie wprowadza instrumenty historyczne do muzyki współczesnej (rock progresywny) oraz – występując z Jackiem Kowalskim, Mirosławem Czyżykiewiczem i Bartłomiejem Marusikiem – do współczesnej piosenki z tekstem literackim.
 
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy