reklama

Kobiety z różnych stron Europy poznały Perły Wielkopolski. Przyjechały też do Jarocina

Opublikowano:
Autor:

Kobiety z różnych stron Europy poznały Perły Wielkopolski. Przyjechały też do Jarocina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

- Te trzy dni były jak tydzień. Pełne wizyt, wrażeń, spotkań, pięknych emocji! - podsumowuje Katarzyna Bekasiak, prezydentka Polskiej Federacji Klubów Busines Professional Women.

 

BPW Polska zaprosiła do Polski członkinie klubów BPW z Europy w celu pokazania najpiękniejszych, najciekawszych miejsc w naszym regionie.

 

- Wiele lat temu zostałyśmy zaproszone z koleżanką Elą Kuklińską na projekt "Perły", realizowany przez BPW Włochy, w regionie Kalabria. Jechałyśmy autobusem i co kawałek przyjmował nas inny klub. Było naprawdę uroczyście - w każdym miasteczku, do którego zajeżdżałyśmy, witał nas mer - wspomina Katarzyna Bekasiak, prezydentka Polskiej Federacji Klubów BPW. - To była trasa pokazująca tamtejsze perły - najbardziej ciekawe miejsca w ich rejonie. Np. w maleńkim kościółku na wzgórzu zobaczyłyśmy prototyp rzeźby Michała Anioła "Pieta", stojącej w Bazylice Watykańskiej. To było bardzo ciekawe - w prototypie rzeźby Michała Anioła nogi Pana Jezusa są po prawej stronie Matki Boskiej, a w tej rzeźbie stojącej w Watykanie - po lewej.

 

Katarzyna Bekasiak obiecała wtedy Pinelli Bombacci - obecnej koordynatorce BPW Europa, że w Polsce też zostanie zorganizowany taki projekt. W tym roku, podczas integracyjnego wyjazdu nad morze, członkinie BPW podjęły się realizacji pomysłu sprzed lat. Projekt, w którym wzięło udział 12 przedstawicielek 4 krajów - Litwy, Łotwy, Islandii i Włoch - trwał trzy dni: od piątku do niedzieli.

 

- Pokazałyśmy im Poznańskie Koziołki na Starym Rynku, byłyśmy w Farze i w szkole baletowej - opowiada prezydentka PFK BPW.

 

 

Otwarcie programu, połączone z uroczystym bankietem, odbyło się w restauracji "Lokomotywa" w Puszczykowie mieszczącej się w zabytkowym budynku byłego dworca kolejowego. Kolejnego dnia panie pojechały do galerii sztuki w Rogalinie. Zobaczyły też pomnikowe dęby. Stamtąd wybrały się na Ziemię Jarocińską. Zwiedziły Muzeum Wojsk Napoleońskich oraz Muzeum Gwiezdnych Wojen w Witaszycach, a w Jarocinie zaproszone zostały do Spichlerza Polskiego Rocka.

 

- Obejrzałyśmy tam świetny film, który naprawdę warto zobaczyć - otwiera wielu ludziom oczy na całą sytuację w Europie Środkowo-Wschodniej. To jest naprawdę świetna lekcja historii. To tłumaczy, dlaczego festiwal w Jarocinie miał takie znaczenie - podkreśla Katarzyna Bekasiak.

 

 

Trzeciego dnia zorganizowane zostało spotkanie w Nekielce pod Wrześnią, w zabytkowym kościele ewangelickim należącym do Anny i Andrzeja Kareńskich. Tam odbył się koncert oraz piknik rodzinny pod hasłem "Dzień Pyry".

 

Międzynarodowa Federacja BPW założona została przez dr Lenę Madesin Phillips w 1930 roku. Rzuciła ona czołowym kobietom w Europie wyzwanie powołania międzynarodowej organizacji wspierającej i promującej kobiety w biznesie i wolnych zawodach. Gdy powstała, należały do niej członkinie z 16 krajów. Dziś działa w ponad 80 krajach w 5 regionach świata i jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji kobiecych na świecie.

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE