Reklama

Jarocińskie Rytmy Młodych 2021. Ile zespołów się zgłosiło?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jarocińskie Rytmy Młodych 2021. Ile zespołów się zgłosiło? - Zdjęcie główne

Jarocińskie Rytmy Młodych 2021. Ile zespołów zgłosiło się do konkursu? | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W piątek tuż przed północą zakończył się nabór wykonawców do Jarocińskich Rytmów Młodych 2021. Półfinalistów konkursu publiczność pozna 4 czerwca.

Reklama

Do udziału w tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych zgłosiło się blisko 180 artystów. W zeszłym roku było ich 160. Z uwagi na pandemię i to, że Jarocin Festiwal 2020 został odwołany rozstrzygnięcie odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury we wrześniu, a koncert był transmitowany za pośrednictwem internetu. Wszystko wskazuje na to, że w tym konkurs powróci do pierwotnej formuły.

- Co ciekawe, oprócz wykonawców z Polski, mamy również zgłoszenia od artystów z zagranicy  – informuje Tomasz Jankowski, członek jury i koordynator JRM. - Jeśli chodzi o stylistykę, to jak łatwo się domyślić,  przeważa muzyka rockowa we wszelakich jej odmianach, ale nie brakuje też muzyki elektronicznej , hip-hopu czy, coraz bardziej popularnych szczególnie wśród młodych ludzi, songwriter’ów.


Teraz jury pod przewodnictwem Darka Malejonka dokona wyboru 30 półfinalistów przeglądu.

-  Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przesłuchiwać wszystkie zgłoszenia i spośród nich wybierzemy 30 wykonawców, którzy zakwalifikują się do półfinału. Następnie zostaną zweryfikowani przez publiczność podczas głosowania internetowego – dodaje Jankowski.


W kolejnym etapie Jarocińskich Rytmów Młodych odbędzie się głosowanie publiczności za pośredictwe platfotmy internetowej. W jego ramach wyłonionych zostanie 5 artystów, którzy zaprezentują się 15 lipca w jarocińskim amfiteatrze podczas koncertu finałowego. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych oraz wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwalu 2021.


Uczestników będzie oceniało jury w składzie:
Daria Zawiałow - autorka tekstów oraz kompozytorka, niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej
Darek Malejonek (przewodniczący) - legenda polskiej muzyki rockowej, członek zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego,
Marcin Bąkiewicz - dyrektor muzyczny Antyradia, radiowiec i dziennikarz jest też stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock.
Tomasz Jankowski - muzyk, wokalista, animator kultury związany jest z konkursem nieprzerwanie od 2016 roku,
Sebastian Pluta - współtwórca Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie, jako dyrektor Muzeum  Regionalnego w Jarocinie był odpowiedzialny za organizację festiwalu w roku 2017 i 2018.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy