Wydarzenie to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Kochamy Jarocin, powiatu jarocińskiego oraz liceum ogólnokształcącego.
Rok temu spotkanie odbywało się w auli i na korytarzu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. Wtedy pojawiło się prawie 60 stoisk z niezwykłymi kolekcjami i rękodziełem.
Można było zobaczyć modele statków i ciężarówek, monety, karty telefoniczne, imponujący zbiór płyt Elvisa Presleya, militaria, fajki, pocztówki, postacie z "Gwiezdnych Wojen", snutki golińskie, frywolitki, obraz, stare mapy, aparaty fotograficzne, dewocjonalia, zabytkowe samochody. Byli młodzi hodowcy węży i pająków, jak również poszukiwacze skarbów, pszczelarz, harcerze, rekonstruktorzy historyczni i miłośnicy gier planszowych.
Byli również przedstawiciele Stowarzyszenia "Ocalić od zapomnienia" z Ostrowa Wielkopolskiego, od których uczono się robić to wydarzenie w Jarocinie.
"Dziś już zapraszamy kolekcjonerów i pasjonatów do zgłaszania się do drugiej edycji Jarocińskiego Dnia Kolekcjonera i Pasjonata. Już wpłynęło kilkanaście zgłoszeń. Podobnie, jak w 2022 roku wspiera nas w tym Bank Spółdzielczy w Jarocinie i Pylon Audio. Ponownie swoją strefę będą mieli rękodzielniczki i rękodzielnicy sprzedający swoje wyroby" - podkreślają organizatorzy.
Tylko do piątku (20 października) stowarzyszenie Kochamy Jarocin przyjmowało zgłoszenia udziału w II Jarocińskim Dniu Pasjonata i Kolekcjonera, który odbędzie się 29 października w godz. 11.00-17.00. na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie. Wydarzeniu będzie towarzyszył Jarmark Rękodzieła.
Dotychczas zgłosiło się prawie pięćdziesięcioro wystawców – pasjonatek i pasjonatów, kolekcjonerów, rękodzielniczek i rękodzielników. Będą grupy rekonstrukcyjne, będą miłośnicy latania szybowcami i szybowiec, będą malarka i rzeźbiarz, którzy odkryli swoje pasje po przejściu na emeryturę i siedmioletni miłośnik przyrody oraz nastoletni hodowca pająków. Zmienia się nie tylko miejsce, ale i formuła wydarzenia. W programie przewidziane są też prelekcje. W tym roku tematycznie będą one związane z obcowaniem człowieka z przyrodą. Kinga będzie wspominała, jak to się stało, że kilka lat temu jej domownikami zostały jeże. Natomiast Mariusz opowie o tym, jak na kilka nocy w roku przeprowadza się do środka lasu, aby tam wyspać się na rozwieszonym między drzewami hamaku - informują organizatorzy.
W niedzielę można będzie zobaczyć ponad 50 wystawców i rękodzielników. W trakcie zwiedzania wystaw, które zaplanowano w godz. 11.00-17.00, mają zostać zorganizowane również prelekcje:
- godz. 14.00 - "Jak zamieszkały z nami jeże?" - Kinga Latecka
- godz. 16.00 - "Na noc do lasu" - Mariusz Grzesiek
- Jan Siejak – hodowca zwierząt egzotycznych, takich jak pająki (ptaszniki), jaszczurki, modliszki i węże
- Eugeniusz Banaszak – wykonuje technikami malarskimi i rzeźbiarskimi prace w drewnie, w tym na starych deskach
- Maciej Maciejewski – z Ostrowa Wielkopolskiego kolekcjoner fajek i tabacianów: fajki, akcesoria fajczarskie, filatelistyka z fajką, filumenistyka z fajką, numizmatyka z fajką.
- Piotr Janiuk – tworzy prace w drewnie i żywicy epoksydowej.
- Jakub Zdrojowy – pilot szybowca, przywiezie szybowca.
- Jarociński Klub Fantastyki – miłośnicy gier planszowych.
- Hieronim Ścigacz – kolekcjoner płyt winylowych i CD; zaprezentuje kolekcję blisko płyt Rolling Stones
- Janusz Włodarkiewicz z córkami – kolekcja znaczków, biżuterii sztucznej, szuka skarbów, a wraz z córkami zagrał w kilku filmach.
- Zofia Brunarska – kostiumolożka, pokaże kostiumy wykonane na uczelni i do spektakli
- Adam Roszak – zaprezentuje kolekcję modeli ciężarówek i budowaną dioramę bazy transportowej
- Filip Teodorczyk – zaprezentuje modyfikowany skuter, który przerabia od kilku lat
- Gromada Dzika – zaprezentują osadę słowiańską i Wikingów
- Jarocińska Grupa Larpowa - tworzenie kostiumów, zbieraniu informacji i zdobywaniu rekwizytów potrzebnych do uczęszczania na ogólnopolskie zabawy terenowe z grą aktorską zwane LARP
- Bellator Societas z Poznania - współtwórcy inscenizacji legendy o św. Marcinie
- Hufiec ZHP
- Szymon Szewczyk - bardzo młody kolekcjoner militarnej kolekcji Lego, oporządzenie i umundurowanie Ludowego Wojska Polskiego
- Grupa poszukiwaczy skarbów
- Teresa Staśkiewicz - malarka
- Snutkarki golińskie
- Krzysztof Cegielski - kolekcjoner hełmów z Ostrowa Wielkopolskiego
- Jacek Szukowski - kolekcjoner suwaków logarytmicznych z Ostrowa Wielkopolskiego
- Aleksander Staszak -10-letni twórca kolekcji dinozaurów
- Antoni Staszak - 7-letni miłośnik przyrody, twórca kolekcji książek przyrodniczych
- Sławka i Krzysztof - adoptowali 7 psów, w tym Sabę.
- Pasieka Nadwarciańska Marek Rybczyński
- Pasieka Nowaccy z Kalisza
- Pasieka „Gucio” Sławomir Studziński
- Ewa Hejduk
- Magda Kaiser
- Jagoda Pankowiak
- Martyna Kardasiewicz
- Teresa Kasprzak-Ludwiczak
- Karolina Kaczmarek
- Ania Wojtas
- Sara Świderska
- Violetta Regulska
- Marta Kazz-Washman
- Agnieszka Grocka
- Adam Mrażek
- Anna Roszkiewicz
- Liwia - Amarant love
- Ewa Szubińska
- Renata Motyl
- Dorota Rybczyńska
- Anna Machowiak
- Jacek Koszalik
- Tomek Kamiński
- Pasieka Państwa Gnacy
- Piotr Wieliński
- Daria Lekowska
- Katarzyna Chudzik
- Pracownia Katia
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.