Reklama

Co chcielibyście robić w parku Radolińskich w Jarocinie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Co chcielibyście robić w parku Radolińskich w Jarocinie? - Zdjęcie główne

Co chciedlibyście robić w parku Radolińskich w Jarocinie? Można zgłaszać pomysły na spotkaniu online | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Polana w Parku Radolińskich w Jarocinie to miejsce, które od lat było wykorzystywane jako przestrzeń do różnych działań. Uniwersytet Kultury postanowił zapytać mieszkańców o to, co można robić w parku tego lata?

Reklama

Może imprezy poświęcone slow-life, ekologii, pszczelarstwu, ornitologii czy ogrodnictwa?  A może wspólna joga albo koncert lub spotkanie autorskie? Wszystko eko, wszystko blisko natury. Spotkanie, na którym można się będzie podzielić swoimi pomysłami na „Park Żywy” odbędzie się we wtorek  18 maja o godz. 18.00. Spotkanie online będzie transmitowane na facebooku, na fanpage’u Uniwersytet Kultury Jarocin.

Już wcześniej w jarocińskim parku Radolińskich organizowane były różnego rodzaju wydarzenia, np. w czerwcu 2019 roku w ramach Weekendu Otwartych Ogrodów. Z uroków parku już od dawna korzystają m.in. panie z sekcji nordic walkingu Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W plener wyszła też joga. Polana była miejscem koncertów i różnych wydarzeń artystycznych, łącznie z festiwalami - rockowym czy foklorystycznym. 

Park Radolińskich w ostatnich miesiącach bardzo zmienił swój wygląd. Powstał długo wyczekiwany amfiteatr. Nasadzono nowe rośliny, również na tarasie za pałacem, w tej części parku, która do niedawna była zaniedbana i niedostępna dla jarociniaków. 

Teraz wydarzenia odbywać się będą w ramach nowego przedsięwzięcia, jakim jest Uniwersytet Kultury w Jarocinie. Składa się z serii różnorodnych mikroprojektów, które mają za zadanie angażować mieszkańców Jarocina na każdym etapie działania - pomysł, organizacja, ocena. Projekty będą miały formę pikników, targowisk czy też grup wsparcia oraz grup dyskusyjnych. Szczegółowe informacje znajdziesz na Facebook’u: Uniwersytet Kultury Jarocin oraz na oficjalnej stronie www.uniwersytet-kultury.pl. Projekt otrzymał dofinansowanie z  Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanych ze środków EOG (Europejski Obszar Gospodarczy).  

Lidereem tej części projektu jest Marzena Jeleniewska-Jankowska, która jest ogrodnikiem, miłośniczką ogrodów różanych i francuskiej Bretanii. Od kilku lat związana z rewitalizacją Parku Radolińskich i innych terenów zieleni, dlatego właśnie przejęła pieczę nad projektem, który ma na celu ożywienie naszych miejskich zielonych przestrzeni.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy