"Każdy będzie mógł zobaczyć jak wyglądała dawna prasa drukarska i praca drukarza, a także wykonać torbę na książki i poczęstować się literkowymi ciasteczkami!" - zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Warsztaty w świecie Gutenberga zaplanowane są na sobotę, 8 czerwca o godz. 10.00 (zajęcia drukarskie) i 11.00 (dekorowanie toreb metodą szablonu i literkowy poczęstunek). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod pod nr telefonu 690/173-766.
Wydarzenie organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie ręki”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka |Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja |
Biblioteka w Jarocinie zaprasza również w sentymentalną podróż do czasów PRL-u
Tydzień póżniej, w sobotę 15 czerwca, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin zaplanowano projekt pod hasłem "A kiedyś było tak”. Jest on inspirowany książką Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w PRL-u”. To wyjątkowa okazja, aby zaprosić dzieci i dorosłych do czasów dzieciństwa ich rodziców czy dziadków. Do czasów, w których się nie kupowało, ale załatwiało. Takich, które wielu z nich zna jedynie z książek albo z opowieści starszych pokoleń.Będzie więc okazja do podróży w przeszłość, ale w formie zabawy. Od godz. 10.00 w pałacu Radolińskich w Jarocinie trwać będzie cykl warsztatów z wykorzystaniem aplikacji Scratch Jr, podczas których uczestnicy będą mogli stworzyć rodzinną fotografię, przedmiot lub czynność z czasów PRL-u (czarno-białe zdjęcia). Na macie do kodowania można będzie odbyć podróż autobusem PKS-u, czyli kultowym już „ogórkiem”. Na każdym przystanku będzie czekała na uczestników dawna zabawa np. gra w klasy, w gumę czy kapsle. W przestrzeni parku miejskiego odbędą się literackie podchody, w których bohaterowie bajek i książek z czasów PRL-u oraz dobranocek będą ukryci w kodach QR. Młodzi odkrywcy będą mieli do dyspozycji zestaw małego wynalazcy „Makey makey” i grę na ołówkowych rysikach.
"Uczestnicy zapoznają się z przygodami bohaterów kreskówki „Zaczarowany ołówek”, z robocikiem Dash’em zagrają proste piosenki z tamtych czasów, a robot Photon zabierze uczestników do robienia porządków w labiryncie sprzętów do prac domowych" - podkreślają organizatorzy.
Projekt dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog w ramach konkursu „Lokalne inicjatywy edukacyjne” w programie Amazon STEM Kindloteka.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.