Reklama

Chcesz zostać mistrzem olimpijskim? Dołącz do Białych Tygrysów!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Twoje dziecko jest pełne energii? Zapisz je na zajęcia taekwondo! W Jarocinie nie znajdziesz lepszego miejsca na te zajęcia niż w MUKS Białe Tygrysy Jarocin!

Reklama

Taekwondo w Polsce i w Jarocinie

Z roku na rok taekwondo staje coraz bardziej popularne na świecie, a także w Polsce. Również w Jarocinie od wielu lat prowadzone są zajęcia z taekwondo olimpijskiego. Jednym klubów działających na Ziemi Jarocińskiej jest MUKS Białe Tygrysy Jarocin. To klub, który nieprzerwanie od 11 lat jest najlepszym powieicie jarocińskim. W jego barwach swoją przygodę z tym sportem zaczynała olimpijka z Tokio - Patrycja Adamkiewicz.

Dlaczego warto wybrać zajęcia w MUKS Białe Tygrysy Jarocin?

Zajęcia w Białych Tygrysach rekomenduje Józefina Nowaczyk Wróbel - trenerka klubu posiadająca jako jedyna w naszym mieście stopień trenera drugiej klasy taekwondo olimpijskiego, a także jako jedna z dziesięciu osób w Polsce stopień trenera międzynarodowego lv2, który uprawnia do uczestniczenia w roli trenera w najbardziej prestiżowych imprezach taekwondo na świecie.

Charakteryzujemy się tym, że prowadzimy zajęcia z podziałem nie tylko na grupy wiekowe, ale i zaawansowanie sprawności fizycznej. Podchodzimy do każdego dziecka bardzo indywidualnie co w dzisiejszych czasach jest ogromnie ważne. Organizujemy dla najmłodszych adeptów wewnątrzklubowe zawody sportowe, półkolonie, obozy, białą i zieloną szkołę. Wszystkie zajęcia odbywają się w naszym obiekcie sportowym przy ul. Dąbrowskiego 17, który jest przystosowany dla najmłodszych, a rodzice mają swoją strefę relaksu. Dzięki temu wszyscy czują się u nas jak w domu. A to bardzo ważne by dziecko, które przychodzi na nasze zajęcia, czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Jak wygląda trening w Białych Tygrysach?

Jarociński klub prowadzi autorski program „Od przedszkolaka do olimpijczyka”

Dzieci poznają Olimpijską Sztukę Walki, uczą się dyscypliny oraz szacunku. Trenują podstawy taekwondo w formie zabawy, gdzie uczą się słuchać i zapamiętywać co poprawia ich koncentrację oraz percepcję. Nabierają przy tym pewności siebie, wyładowując energie w pozytywny sposób. Nabierają umiejętności samoobrony, poznają nazwy oraz liczby w języku koreańskim. A co najważniejsze z czasem stawiają pierwsze kroki w drodze do Mistrzostwa Olimpijskiego - mówi ponownie Józefina Nowaczyk Wróbel

Od kiedy można trenować taekwondo?

Twoje dziecko od samego początku jest bardzo energiczne i nie wiesz jak rozładować tę energię? Pomogą ci w tym MUKS Białe Tygrysy Jarocin, które przyjmują na zajęcia dzieci już w wieku trzech lat. Przy jedenastu miesiącach zajęć w roku, jakie oferuje klub twoje dziecko z pewnością straci nieco energii w domu, a przy okazji rozwinie swoją pasję.

Jak często należy trenować taekwondo?

W opinii Józefiny Nowaczyk Wróbel w początkowym etapie zajęć dwa treningi w tygodniu będą wystarczające, choć jak podkreśla trenerka MUKS Białe Tygrysy wszystko zależy od podejścia indywidualnego

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia MUKS Białych Tygrysów Jarocin?

MUKS Białe Tygrysy Jarocin szkoli zawodników jedenaście miesięcy w roku (wrzesień-lipiec) pięć dni w tygodniu (poniedziałek - piątek). Zawodnicy podzieleni są na grupy pod względem wieku oraz zaawansowania. Kto i kiedy trenuje?

 • Grupa I (dzieci 3-5 lat): Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 16:00 - 17:00
 • Grupa II (dzieci 5-6 lat): Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 17:00 - 18:00
 • Grupa III (dzieci 7-10 lat): Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 18:00 - 19:00
 • Grupa IV (dzieci 10-15 lat): Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 18:00 - 19:30
 • Grupa zawodnicza: Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16:00 - 18:00 
Treningi mają miejsce w sali przy ulicy Dąbrowskiego 17. Oprócz treningów klubowych MUKS Białe Tygrysy prowadzi także zajęcia w Społecznej Szkole Podstawowej w Jarocinie oraz w Szkole Podstawowej w Potarzycy.

Sukcesy Białych Tygrysów

Osiągnięcia, które w swojej historii ma klub MUKS Białe Tygrysy Jarocin robią wrażenie. Są także kolejnym argumentem, dla którego warto wybrać właśnie ten klub na zajęcia z taekwondo

 • kwalifikacja Patrycji Adamkiewicz na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie
 • 5. miejsce Michaliny Wróbel na Mistrzostwach Świata Juniorów
 • 110 medali Mistrzostw Polski
 • 2 złote medale Mistrzostw Europy
 • 3 brązowe medale Mistrzostw Europy
 • 47 medali Pucharów Świata

Do najlepszych zawodniczek MUKS Białych Tygrysów w historii klubu należą m.in.: Patrycja Adamkiewicz, Zuzanna Kaczmarek, Martyna Stasik, Aleksandra Szymczak, Joanna Szymczak, Michalina Wróbel oraz Anna Zbawiona

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE