Michalina Wróbel klubową mistrzynią Europy juniorów!

Sport Michalina Wróbel z MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin zdobyła złoty medal w kategorii 42 kg podczas klubowych Mistrzostw Europy Juniorów w taekwondo, które odbywały się w stolicy Estonii Tallinie!

W klubowych Mistrzostwach Europy startują zawodnicy reprezentujący swoje kluby, a nie reprezentacje narodowe. Stąd w tej samej kategorii może rywalizować kilku zawodników z tego samego kraju.Jedną z możliwych nagród za zwycięstwo w tych zawodach może być właśnie powiększenie limitu dla własnej reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy, w których startują tylko reprezentanci federacji narodowych.

Michalina Wróbel w półfinałowej walce w Tallinie pewnie 2:0 pokonała reprezentantkę Hiszpanii Ariadnę Vazquez Kabdur, zaś w finale podopiecznej Józefiny Nowaczyk-Wróbel również wystarczyły dwie rundy, aby pokonać Niemkę Johannę Rommel. Zdobywając w Tallinie tytuł klubowej mistrzyni Europy wywalczyła sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy Juniorów!

Ten pierwszy międzynarodowy tytuł jest pięknym ukoronowaniem znakmitego sezonu w wykonaniu Michaliny Wróbel. Taekwondzistka Białych Tygrysów dopiero pierwszy sezon występuje w kategorii juniorów, a już zdołała niedawno w Bułgarii wywalczyć znakomite piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. Wcześniej, również w Bułgarii, zajęła także piąte miejsce w prestiżowych zawodach Multi European Games. Ma za soba także udane występy w zawodach Pucharu Świata, m. in. zwycięstwo podczas Luxembourg Open 2022.

Pierwszy międzynarodowy sukces to dla Michaliny Wróbel kolejny milowy krok w stronę kariery na miarę pierwszej jarocińskiej olimpijki, również wychowanki Białych Tygrysów Jarocin, Patrycji Adamkiewicz.