Reklama

Faktoring - czy warto z niego skorzystać?

Opublikowano: 2 kwietnia 2021 09:28
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Faktoring - czy warto z niego skorzystać?  - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Faktoring to jedno z najpopularniejszych narzędzi finansowania firm. Dotyczy to przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw. Na czym właściwie polega faktoring i jak z niego skorzystać? Czy rzeczywiście jest to opłacalne rozwiązanie?

Reklama

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności to praktyka, która stosowana jest właściwie przez większość przedsiębiorców. Ma to jednak zarówno swoje plusy, jak i minusy. Z jednej strony, można w ten sposób zyskać zaufanie i aprobatę klientów. Z drugiej jednak ma to bardzo duży wpływ na zachowanie płynności finansowej firmy. Z pewnością to właśnie z tego powodu faktoring cieszy się tak dużą popularnością wśród firm. Obecnie korzysta z niego coraz więcej przedsiębiorców. Faktoring jest bowiem jednym z najlepszych sposobów na finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności. Usługa ta polega na odblokowaniu środków finansowych poprzez odsprzedanie zaległej faktury faktorowi. Tym sposobem natychmiast zyskujemy środki finansowe, ponieważ nie musimy czekać do terminu płatności. Sprawdźmy, jakie korzyści zapewnia faktoring i jak z niego skorzystać. 

Faktoring — dla kogo? 

Faktoring to usługa skierowana przede wszystkim do małych i średnich firm. To właśnie takie bowiem przeważnie wystawiają faktury z odroczonym terminem spłaty. Takie rozwiązanie stanowi doskonały sposób na finansowanie biznesu oraz poprawę płynności finansowej. Z utrzymaniem jej jest bowiem często problem, ponieważ przy nieregularnych płatnościach, dostępne środki mogą nie być wystarczające na pokrycie bieżących wydatków. W takiej sytuacji faktoring jest świetną alternatywą dla kredytów, które w praktyce mogą jeszcze bardziej osłabić położenie firmy. 

Faktoring — zalety

Faktoring to przede wszystkim bardzo skuteczny sposób na poprawę płynności finansowej firmy. Największym atutem tego rozwiązania jest to, że pozwala czerpać natychmiastowe korzyści. A to wszystko bez ponoszenia niemal żadnych strat finansowych. Co najważniejsze, korzystanie z faktoringu nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorstwa oraz w żaden sposób nie obniża jej struktury bilansu. 

Jak działa faktoring? 

Jeśli chcemy skorzystać ze wsparcia, musimy w pierwszej kolejności znaleźć dobrą firmę faktoringową. Obecnie jest ich na rynku całkiem sporo, dlatego warto wykonać selekcję, która pozwoli nam na nawiązanie współpracy z taką, która zapewni nam najlepsze warunki umowy. Jedną z najczęściej wybieranych aktualnie firm jest Faktoria, oferująca wsparcie na naprawdę korzystnych zasadach. Warto podkreślić, że gwarantuje ona szybką decyzję, co jest naprawdę dużą zaletą. Wystarczy złożyć wniosek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE