Awaryjne źródło zasilania w Twoim domu

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor:

Awaryjne źródło zasilania w Twoim domu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Braki w dostawach prądu zimą 2023 – jak się przygotować?

Sprawdź sposoby, jak poradzić sobie w przerwie od dostawy prądu. Sposoby na własny prąd na zimę. Jak przygotować się na blackout i zimę?

Idzie zima, więc coraz częściej słyszy się o przewidywanych przerwach w dostawie energii dla wielu regionów w Polsce. Czasem są to planowane chwilowe przypadki, małe awarie, konserwacje i prace serwisowe, jednak tak naprawdę i w skrajnych przypadkach prądu może nie być nawet kilka dni. Napięta sytuacja polityczna i powoli rosnące ceny paliw mogą przyczynić się do tegorocznych problemów, z którymi nasz kraj ledwo poradził sobie w ubiegłym roku.

Blackout był zapowiadany na 2022 rok. Eksperci przewidywali, że całkowita i nagła przerwa w dostawie energii elektrycznej może nadejść nieoczekiwanie. Wpływ na to ma wiele czynników, które zależne są od skomplikowanej sytuacji w kraju i na świecie.

Wspólnie sprawdźmy, jak przygotować się na blackout 2023 i ewentualne problemy w dostawach energii w gospodarstwie domowym. Jak zabezpieczyć się na brak prądu? Mamy kilka pomysłów.

Sposoby na własne źródło prądu

Nawet osoby, które inwestowały w fotowoltaikę, nie mogą do końca spać spokojnie. Systemy fotowoltaiczne w przypadku wyłączenia prądu po prostu przestaną działać. Nie jest prawdą, że domy uzbrojone w panele fotowoltaiczne będą samowystarczalne. Energia produkowana przez tego typu instalacje jest wysyłana do elektrowni, a bez takiego połączenia prąd po prostu przestanie być produkowany.

Okazuje się więc, że jedynym sposobem na zagwarantowanie sobie stałego źródła prądu będzie zakup lub wynajem agregatów prądotwórczych. To często niedrogie i niewielkie urządzenia, dostosowane do wymagań danego klienta. Mogą zasilić cały dom lub wybrane sprzęty, w zależności od swojej mocy.

Agregaty prądotwórcze do dnia dzisiejszego sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przyłączenie się do sieci energetycznej nie jest możliwe. Wystarczy niewielki zapas paliwa, by uruchomić taki sprzęt i móc korzystać z samodzielnie wytworzonego prądu.

Awaryjne ogrzewanie zimą

Zapowiadane problemy z prądem to nie wszystko, czym przyjdzie nam się martwić tego roku. Jeśli takowe się pojawią, kolejnym problemem może być kwestia ogrzewania dla wszystkich domów, które dotychczas robiły to z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Należy pamiętać, że nie dotyczy to jedynie ogrzewania dla osób z piecami elektrycznymi. Jeśli ogrzewasz się gazem lub węglem, to bez prądu Twój piec po prostu przestanie działać. To właśnie dlatego warto zainwestować kilkaset złotych, by mieć w zanadrzu swój własny niewielki generator prądu.

Chcąc być przezornym i ubezpieczonym możesz również pomyśleć o alternatywnym źródle ogrzewania na wszelki wypadek. Wynajem elektrycznych nagrzewnic lub ich zakup może okazać się zbawieniem w mroźne dni. Tego typu urządzenie bez problemu będzie współpracować z agregatem.

Przezorny zawsze ubezpieczony

W tych niepewnych czasach względem sytuacji geopolitycznej i przy wciąż zaostrzających się konfliktach na świecie, uzbrojenie się w podstawowe sprzęty mogące pomóc przetrwać w krytycznych sytuacjach wydaje się być najlepszym możliwym pomysłem. Niedrogi agregat prądotwórczy i nagrzewnica to niewielka inwestycja, która na pewno zwiększy samowystarczalność Twojego domu, a w awaryjnej sytuacji po prostu uratuje Ci życie. W przełomowym momencie, gdy dojdzie do pierwszych przerw w dostawie prądu, tego typu sprzęt może stać się horrendalnie drogi, dlatego warto pomyśleć o nim zawczasu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE