Reklama

Zwolnili kilkadziesiąt osób. Z urzędu i spółek

Opublikowano:
Autor:

Zwolnili kilkadziesiąt osób. Z urzędu i spółek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już ponad 20 osób pożegnało się z pracą w miejskich spółkach i magistracie od czasu, kiedy burmistrzem został Adam Pawlicki. Pierwszym krokiem było powołanie nowych prezesów. To w ich gestii jest teraz polityka kadrowa.

W Jarocin Sport wypowiedzenia dostało 6 pracowników, w tym długoletni dyrektor Maciej Łączny, który w obiektach przy ul. Maratońskiej przepracował ponad 30 lat.

- Trudno mi powiedzieć, jaki jest klucz tych zwolnień. Zarząd szuka oszczędności i chcę wierzyć, że takie postępowanie jest uzasadnione - mówi w rozmowie z Gazetą Jarocińską dotychczasowy kierownik recepcji Aquaparku i były radny Grzegorz Wasielewski.

12 osób zatrudnienie straciło też w spółce Zakład Gospodarki Odpadami. - To były fikcyjne etaty, które w większości powstały w kampanii wyborczej - ocenia prezes Mariusz Małynicz. - Ze wszystkimi odchodzącymi staramy się rozstać za porozumieniem stron.

W Urzędzie Miejskim w Jarocinie, który na przełomie roku przeszedł reorganizację, wypowiedzenia dostało pięciu pracowników.

Więcej o polityce kadrowej w spółkach w Gazecie Jarocińskiej. W papierowym wydaniu też ciekawy wywiad z szefem Jarocin Sport Przemysławem Musielakiem (na zdjęciu). W kolejnym wydaniu programu „Taka prawda” rozmowa z prezesem Mariuszem Małyniczem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE