Reklama

Żółte, pulsujące światło na ważnym skrzyżowaniu w Jarocinie. Kierowcy: Nie można wyjechać od strony ulicy Poznańskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Nawrocki

Żółte, pulsujące światło na ważnym skrzyżowaniu w Jarocinie. Kierowcy: Nie można wyjechać od strony ulicy Poznańskiej  - Zdjęcie główne

Żółte, pulsujące światło na ważnym skrzyżowaniu Al. Niepodległości i Moniuszki w Jarocinie | foto Bartosz Nawrocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak długo będzie sygnalizacja pulsująca na skrzyżowaniu Niepodległości - Moniuszki w Jarocinie?

Reklama

Na większości dużych skrzyżowań ruch jest kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. To zapewne podnosi bezpieczeństwo. Chociaż oczywiście nie brakuje kierowców,  którzy usiłują przejechać na czerwonym świetle.

Działanie sygnalizacji świetlnej na największych skrzyżowaniach w Jarocinie zawsze budziło kontrowersje i tyle było zdań na ten temat ilu zainteresowanych tematem. Dyskusje były szczególnie ożywione i budziły sporo emocji zanim jeszcze uruchomiono nową obwodnicę. Nie brakowało wówczas kierowców, którzy uważali, że jeśli światła są wyłączone, to jeździ się o wiele łatwiej.


Po otwarciu obwodnicy Jarocina na strategicznych skrzyżowaniach ulic: św. Ducha z ul. Wojska Polskiego, Poznańskiej z ul. Kasztanową oraz Poznańskiej z alejami Niepodległości w godzinach mniejszego ruchu obowiązywało żółte, pulsujące światło.

Teraz zmiany wprowadzono zmiany w związku z przebudową dróg w ramach rewitalizacji miasta.  

- Czy mogę prosić o wyjaśnienie, dlaczego od dłuższego czasu wyłączona jest sygnalizacja na skrzyżowaniu Niepodległości - Moniuszki. Jadąc od ulicy Poznańskiej nie da się wyjechać na tym skrzyżowaniu - denerwuje się mieszkanka Jarocina.

Żółte, pulsujące światło na ważnym skrzyżowaniu w Jarocinie. Kierowcy: Nie można wyjechać od strony ulicy Poznańskiej


Dlaczego jest żółte światło pulsujące? O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do zarządcy drogi.

- Światła zostały wyłączone na wniosek Jarocińskich Linii Autobusowych, bo kierującym autobusami łatwiej jest się włączać do ruchu - tłumaczy Wiesław Ratajczak z Referatu Dróg Powiatowych w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Jest to związane ze zmianami w organizacji ruchu w związku z rewitalizacją miasta. Trwa przebudowa ul. Kasztanowej, Maratońskiej i Do Zdroju. W kolejnym etapie zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Poznańską w Jarocinie.   

W ubiegłym roku za pośrednictwem naszego fanpage pytaliśmy mieszkańców, czy sygnalizacja powinna być wyłączona. Wtedy jeszcze nie prowadzono remontu na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Kasztanowej. Zdecydowana większość odpowiadała, że tak. Pojawiały się sugestie, że w godzinach szczytu ruchem w tym miejscu powinna kierować policja. A jakie jest wasze zdanie? 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
       
         

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy