Reklama

Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina w związku z rewitalizacją

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Konieczna

Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina w związku z rewitalizacją - Zdjęcie główne

Mimo zapowiedzi, w poniedziałek - 13 lutego, ulica Węglowa nie została jeszcze zamknięta | foto A. Konieczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina w związku z rewitalizacją. Będzie polegała na wyłączeniu z ruchu części ulicy Węglowej.

Reklama

Trwa rewitalizacja centrum Jarocina. Inwestycja związana jest z wieloma utrudnieniami. Teraz wykonawca zapowiada kolejną zmianę organizacji ruchu. 

Rewitalizacja Jarocina - większość robót ziemnych jest już zakończona

Przebudowa centrum miasta w pierwszej kolejności polegała na wymianie prawie wszystkich sieci podziemnych - kanalizacyjnej, wodociągowej, elektrycznej i gazowej [jak wyglądał Jarocin w przebudowie zobacz TUTAJ]

Budowano także kanalizację deszczową oraz ogromne zbiorniki retencyjne na wodę deszczową, między innymi pod płytą rynku oraz na ulicach Wolności i Wrocławskiej.  

Znaczna większość robót ziemnych została już zakończona. Na przebudowanych ulicach odtworzono nawierzchnie, położono nowe chodniki i pobudowano ścieżki rowerowe. Postawiono również nowe oświetlenie uliczne, posadzono drzewa i zieleń przyuliczną [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].  

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina      

Wszystkie te prace, które trwają od jesieni 2019 roku wiążą się z dużymi utrudnieniami w ruchu nie tylko dla kierowców, ale pieszych i rowerzystów [o początkach inwestycji czytaj TUTAJ]

Wykonawcy inwestycji co rusz zamykają i otwierają ulice, które były poddawane rewitalizacji. Od samego początku powoduje to zastoje i korki w mieście. 

Jest jednak światełko w tunelu, ponieważ inwestycja powoli zmierza ku końcowi. Zakończenie wszystkich prac zapowiadane jest na koniec pierwszego półrocza tego roku.  

Ostatnio roboty przeniosły się na ulicę Wrocławską na odcinku od ulicy Wolności do ulicy Węglowej [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. I to tam teraz możemy napotkać najwięcej utrudnień.

Dodatkowo wykonawca robót zapowiada zmianę organizacji ruchu, która według przewidywań zostanie wprowadzona na kilkanaście dni. 

Będzie polegała na wyłączeniu z ruchu części ulicy Węglowej od poniedziałku - 13 do 25 lutego [szczegóły na MAPIE PONIŻEJ]. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy