Reklama

Żerkowskie questy - zwiedź okolicę w ciekawy sposób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Żerkowskie questy - zwiedź okolicę w ciekawy sposób - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Quest to gra terenowa, która w ciekawy sposób przybliża historię okolicy. Quest można rozwiązać również w Żerkowie.

Reklama

Quest - co to?

To gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Należy podążać za wskazówkami i zadaniami zawartymi w ulotce lub darmowej aplikacji mobilnej Questy-Wyprawy Odkrywców, przy okazji zwiedzając miejscowość, zaglądając do muzeów, do których nie mieliśmy wcześniej okazji zajrzeć, czy odkrywając miejsca, o których nie wiedzieliśmy. Można to robić pieszo czy na rowerze. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Głównym celem Questów jest jak najbardziej atrakcyjne zaprezentowanie dziedzictwa danego regionu czy miejscowości, zwrócenie uwagi uczestnika tej gry terenowej na wyjątkowe elementy danego miejsca związane z lokalną przyrodą, historią i kulturą. Ważne przy tym jest odkrywanie niezwykłego, unikalnego charakteru przestrzeni. Istotne w wyprawach odkrywców jest zwrócenie uwagi na zwyczajne z pozoru miejsca, dostrzeżenie w nich wyjątkowości i atrakcyjności.

Kto może wziąć udział w zabawie? W zasadzie każdy - grupy szkolne, rodziny z dziećmi, turyści czy nawet mieszkańcy, którzy chcą lepiej pozać miejsce, w którym żyją.

 

Quest „Żerków – miasto na wzgórzach”

Aby zacząć zabawę należy pobrać i wydrukować ulotkę lub ściągnąć aplikację Questy Wyprawy Odkrywców. Ulotki są również dostępne w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żerków lub Hotelu MCT. Można też je pobrać ze strony gminy TUTAJ.

Jest to świetna forma rozrywki przeznaczona nie tylko do zorganizowanych grup turystycznych, uczniów szkół, ale również dla rodzin. Dzieci w przystępny sposób poznają historię Żerkowa, a dorośli mogą zgłębić wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego miasta.

Gra terenowa została stworzona przy współpracy:

  • Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, 
  • Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żerków,
  • Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Skrzynie skarbów przygotowała Fundacja Zerknij Tu.

Dodatkowo, na aktywnych zdobywców Wielkopolskich Questów czeka Odznaka Krajoznawcza PTTK „Wielkopolskie Questy – Odznaka Odkrywców Tajemnic”.

Serdecznie zapraszamy do zabawy w terenie i dzielenie się uwagami na stronie Wielkopolskie Questy oraz w „Księdze questowiczów”, która znajduje się na końcu wyprawy.

 

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy