Reklama

Żerkowscy radni uchwalili budżet na 2023

Opublikowano:
Autor:

Żerkowscy radni uchwalili budżet na 2023 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miejscy gminy Żerków spotkali się, by omówić i uchwalić budżet na nowy 2023 rok. Co dokładnie się w nim znalazło?

Reklama

Radni miejscy gminy Żerków spotkali się, by omówić i uchwalić budżet na nowy 2023 rok. Co dokładnie się w nim znalazło?

Budżet gminy Żerków na 2023 rok

W projekcie znalazł się plan dochodów i wydatków gminy na cały przyszły rok. Przewidywane dochody mają wynieść 48.624.250 zł (w 2022 wyniosły 79.619.734, 71 zł), z kolei wydatki plasują się na poziomie 49.524.250 zł (rok temu wyniosły 90.657.431,01 zł), w tym wydatki majątkowe 2.091.000 zł (w 2022 wyniosły 23.752.817,23 zł).

Zakłada się, że w 2023 roku deficyt budżetu będzie wynosił 900 tys. zł.

Ustalono, że burmistrz Michał Surma może samodzielnie zaciągać zobowiązania do kwoty dokładnie 1.000.000 zł. 

Przewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa Wojciech Gałązka zauważył, że sytuacja w obecnym nowym roku może być trudna w związku z kryzysem energetycznym i rosnącą inflacją. Dodał również, że liczy, że uda się zmniejszyć wydatki na energię dzięki farmie fotowoltaicznej, która powstała na terenie gminy.

- Można powiedzieć, że zeszły rok był historyczny. Mieliśmy budżet w wysokości 90 mln zł, tak wysokiego budżetu gmina Żerków jeszcze nie miała. To też duży sukces. Życzę by w nowym roku udało się uzyskać jak nawięcej środków zewnętrzych, by udało się zrealizować wszystkie plany - powiedział radny.

Burmistrza nie było na sesji. Komisje stałe Rady Miejskiej wyraziły pozytywną opinię na temat budżetu. Radni jednogłośnie uchwalili budżet.

Inwestycje planowane w gminie Żerków w 2023 roku

Gmina Żerków w nowym 2023 roku na inwestycje zamierza przeznaczyć 2.091.000 zł. Jak możemy wyczytać z uchwały budżetowej, samorząd ma w planach między innymi:

  • Rozbudowę z przebudową budynku usług publicznych - siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieździadowie.
  • Budowę budynku usługowego - świetlicy wiejskiej oraz rozbiórkę ogólnodostępnego obiektu kulturalnego - świetlicy wiejskiej m. Żółków.
  • Kompleksową rewitalizacja Parku Rekreacji i Sportu "Park Niezwykły" w Żerkowie w celu nadania im nowych funkcji.
 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy