Reklama

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot Archiwum

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie - Zdjęcie główne

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie | foto Fot Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie na realizacje oryginalnego projektu.

Reklama

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”, który był realizowany w ramach samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Konkurs został zorganizowany już po raz dziewiąty i dotyczy wsparcia przedsięwzięć promujących ideę odnowy wsi, służących pobudzeniu aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz zachowaniu dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie. Wicemarszałek o budującej aktywności

W ramach przedsięwzięcia złożone zostały 93 oferty.

- Bardzo budująca jest aktywność i kreatywność organizacji, które tak licznie złożyły oferty do realizacji zadań istotnych dla rozwoju swoich miejscowości i kultywowania lokalnych tradycji. Samorząd województwa wielkopolskiego poprzez konkurs „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” daje możliwość realizacji projektów, które w najlepszy możliwy sposób odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności, gdyż kreowane i realizowane są przez mieszkańców dla mieszkańców - podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosiła 10 tysięcy złotych, co mogło stanowić maksymalnie 80% całkowitych kosztów zadania.

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie. Dofinansowanie niemal maksymalne

Wnioski spełniające wymogi formalne zostały ocenione przez powołaną komisję konkursową, która rekomendowała zarządowi województwa przyznanie dotacji dla pierwszych 38 ofert, wyczerpując tym samym kwotę 350 tysięcy złotych zabezpieczoną w budżecie na ten cel.

Wśród projektów, które otrzymały niemal maksymalne dofinansowanie - 9.708 zł, znalazło się przedsięwzięcie „Od seniora do juniora - przekazywanie młodszym pokoleniom dawnych wiejskich tradycji i legend zachowanych w pamięci seniorów” Koła Gospodyń Wiejskich z Antonina w gminie Żerków.

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie. To nie jedyna forma wsparcia

To nie jedyna źródło, z którego Koła Gospodyń Wiejskich mogą pozyskać pieniądze na swoją działalność.

Po raz kolejny finansowe wsparcie przyznaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym roku kwoty pomocy są wyższe i wzrastają odpowiednio:
- z dotychczasowych 3 do 5 tysięcy złotych dla KGW liczących do 30 członków,
- z dotychczasowych 4 do 6 tysięcy złotych dla KGW liczących od 31 do 75 członków,
- z dotychczasowych 5 na 7 tysięcy złotych dla KGW liczących ponad 75 członków,

Już wkrótce rusza możliwość składania wniosków w ramach tego programu. Żeby go nie przeoczyć, należy śledzić stronę ARMiR-u. 

Informacje na ten temat na bieżąco przykazuje także w mediach społecznościowych starosta Lidia Czechak, która napisała ostatnio:

„Koła Gospodyń Wiejskich zawsze stanowiły mój priorytet, dlatego cieszę się, że teraz otrzymają one więcej środków na swoją działalność.”

Żerków. Prawie 10 tysięcy złotych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie. Można składać następne wnioski

Poza tym od 23 lipca do 15 września biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla Koła Gospodyń Wiejskich na realizację do 30 września, wydarzeń mających na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności szczepień przeciwko COVID-19.

Szczegółowa informacje oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie ARMiR-u.

Jak oceniacie aktywność Kół Gospodyń Wiejskich, czy Waszym zdaniem trzeba i warto je dotować - piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy