Reklama

Zbliża się koniec miesiąca, radni powiatowi spotykają się na kolejnym posiedzeniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Zbliża się koniec miesiąca, radni powiatowi spotykają się na kolejnym posiedzeniu - Zdjęcie główne

Zbliża się koniec miesiąca, radni powiatowi spotykają się na kolejnym posiedzeniu | foto Fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycyjnie już pod koniec miesiąca radni powiatowi spotykają się na kolejnym posiedzeniu. W programie 16 punktów, między innymi pomoc dla jarocińskiego szpitala.

Na początek radni wysłuchają trzech sprawozdań - z działalności zarządu powiatu po ostatniej sesji rady oraz z działalności przewodniczącego Jana Szczerbania.

Przedstawione zostanie także sprawozdanie z realizacji „Programu Współpracy Powiatu Jarocińskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego” w 2020 roku.

Uczestnicy posiedzenia zapoznają się z działalnością i funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie za 2020 rok i za pierwsze półrocze 2021 roku oraz z realizacją zadań przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie za 2020 rok.

Zbliża się koniec miesiąca, radni powiatowi spotykają się na kolejnym posiedzeniu. W programie pomoc dla szpitala

Program posiedzenia przewiduje głosowania nad czterema projektami uchwał. Jedna z nich dotyczy współdziałania z innymi samorządami w celu przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej w latach 2022 - 2023.

Poza tym radni przeanalizują i następnie przegłosują propozycję zarządu powiatu udzielenia pomocy Szpitalowi Powiatowemu w Jarocinie.

Wsparcie finansowe ma wynieść nieco ponad 200 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na spłatę trzech rat kredytu nieodnawialnego w rachunku bieżącym oraz na spłatę raty kredytu inwestycyjnego.

Zbliża się koniec miesiąca, radni powiatowi spotykają się na kolejnym posiedzeniu. Obrady w starostwie

W trakcie sesji radni wprowadzą zaproponowane przez zarząd powiatu zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2021 - 2030 oraz do tegorocznego budżetu powiatu.

Posiedzenia zakończy się interpelacjami i zapytaniami radnych, ich wnioskami i oświadczeniami. W programie przewidziano także wolne głosy i komunikaty.

Obrady Rada Powiatu Jarocińskiego odbędą się w czwartek - 27 maja, początek o godzinie 15.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy