Reklama

Zbiórka folii i siatek rolniczych w gminie Żerków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marcin Bartczak

Zbiórka folii i siatek rolniczych w gminie Żerków - Zdjęcie główne

foto Marcin Bartczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Żerków organizuje zbiórkę folii i siatek rolniczych wśród mieszkańców. Najpierw należy wypełnić ankietę.

Reklama

Gmina Żerków zamierza złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie w programie „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Za pozyskane pieniądze samorząd będzie mógł zorganizować bezpłatny odbiór i utylizacja niektórych odpadów rolniczych.

Najpierw jednak trzeba przeprowadzić inwentaryzację ilości posiadanych przez rolników:

  • folii rolniczych, tunelowych, ogrodniczych,
  • folii po balotach sianokiszonek,
  • siatki do owijania balotów,
  • worków po nawozach,
  • sznurka rolniczego,
  • opakowań typu BIG-BAG.

Na podstawie zebranych informacji, przygotowany zostanie wniosek o dofinansowanie. To oznacza, że nie będzie możliwości odbioru i utylizacji odpadów niezgłoszonych w terminie. Zainteresowani rolnicy muszą wypełnić ankietę dostępną na stronie gminy LINK lub u sołtysów.

Gmina Żerków również w 2022 roku pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych. Wtedy zebrano łącznie 183,717 ton odpadów.

Gdzie złożyć wypełnioną ankietę?

Informację należy złożyć do 28 lutego osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków, pocztą (decyduje data wpływu), drogą elektroniczną na adres: joanna.jaskowiak@zerkow.pl lub epuap: UMIG_Zerkow/SkrytkaESP.

Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 62 740 20 38.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy