Reklama

Zasługi nie wystarczyły, na karetkę trzeba się złożyć

Opublikowano: sob, 6 paź 2018 18:22
Autor:

Zasługi nie wystarczyły, na karetkę trzeba się złożyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od początku roku jarocińscy samorządowcy różnych opcji przyznają się do „ojcostwa”, czyli do tego, że mają zasługi w pozyskaniu nowej karetki dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

 

Najpierw burmistrz Jarocina Adam Pawlicki na konferencji prasowej z udziałem posła Piotra Kalety z PiS-u poinformował, że to właśnie ten parlamentarzysta ma zasługi w pozyskaniu pieniędzy na zakup ambulansu. [więcej TUTAJ]

 

Długo nie trzeba było czekać na ripostę. Kilka dni później oświadczenie w tej sprawie wydał prezes szpitala. - Muszę podkreślić, że pieniądze na nowy ambulans zostały przyznane dzięki działaniom i pomocy naszych posłów oraz wsparciu zarządu powiatu. I za to należą się wszystkim podziękowania - zaznaczył Leszek Mazurek. [szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

Wydawałoby się, że pieniędzy jest aż nadto i że na skalę podjętych przez wszystkich starań karetka powinna trafić do szpitala w tempie ekspresowym. Tym czasem mamy październik, a nadal jej nie ma.

 

Nie dość tego powiat zwrócił się do gmin - Jarocina, Żerkowa, Jaraczewa i Kotlina o wsparcie finansowe w zakupie ambulansu. Mimo że „lwią” część potrzebnych środków przekazał już wojewoda wielkopolski - karetka ma kosztować ok. 400 tys. zł, a dotacja wojewody to 300 tys. zł.

 

Gminy zgodziły się wesprzeć powiat. Jarocin przekaże 50 tys. zł, Żerków - ponad 11 tys. zł, Kotlin - ponad 8 tys. zł i Jaraczewo - ponad 9 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE