Reklama

Zakaz połowu ryb w Jeziorze Średzkim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP w Środzie Wielkopolskiej

Zakaz połowu ryb w Jeziorze Średzkim - Zdjęcie główne

Zakaz połowu ryb w Jeziorze Średzkim | foto KP PSP w Środzie Wielkopolskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wielkopolskich jeziorach pojawia się coraz więcej śniętych ryb. W jednym z nich zakazano wędkowania.

Reklama

Po raz pierwszy w historii Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o całkowitym zakazie uprawiania amatorskiego połowu ryb. Zakaz dotyczy akwenu, na którym wędkuje sporo mieszkańców powiatu jarocińskiego

Wczoraj Zarząd Województwa Wielkopolskiego, po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, podjął uchwałę o całkowitym zakazie uprawiania amatorskiego połowu ryb w tzw. Jeziorze Średzkim w powiecie średzkim.


 - Tego rodzaju zakaz nie był do tej pory wydawany, jednak nigdy sytuacja w wielkopolskich akwenach nie była tak poważna - informuje Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka prasowa marszałka.

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia zauważono w zbiorniku pierwsze śnięte ryby, do tej pory wyłowiono ich kilkanaście ton.

Zakaz połowu ryb w Jeziorze Średzkim   

- Obecnie działania służb skupiają się m.in. na terenie Jeziora Średzkiego i polegają na wyławianiu śniętych ryb i napowietrzaniu wody. Tylko wczoraj z tego niedużego zbiornika wyłowiono ponad 10 ton śniętych ryb. Próbki zarówno martwych ryb, jak i wody zostały pobrane przez służby sanitarne i oczekujemy na wyniki tych badań – tłumaczy Szymon Wdowczyk, Zastępca Dyrektora w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

Podjęte działanie i wydanie przez zarząd województwa całkowitego zakazu połowu ryb w tamtym rejonie jest działaniem prewencyjnym, ostrzegawczym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. To także dwutorowe działanie, którego celem jest swobodny przepływ ryb i ochrona gatunków, które jeszcze w tej wodzie przetrwały.

Do kiedy obowiązuje zakaz?  

Wydany zakaz obowiązuje do 8 września 2022r. włącznie, z możliwością wydłużenia tego okresu. W zależności od rozwoju sytuacji Zarząd Województwa Wielkopolskiego będzie podejmował tego rodzaju decyzje indywidualnie dla każdej sytuacji śnięcia ryb na rzekach czy jeziorach naszego województwa.

 
- Przedstawiciel Marszałka Województwa Wielkopolskiego aktywnie uczestniczy w posiedzeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w trakcie których pojawiają się rekomendacje lub zalecenia, które w zakresie swoich kompetencji jako wojewódzki samorząd błyskawicznie realizujemy – informuje Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka prasowa marszałka.


 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy