Reklama

Zadzwonił po pogotowie, żeby zmienili mu opatrunek

Opublikowano:
Autor:

Zadzwonił po pogotowie, żeby zmienili mu opatrunek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Zespoły Ratownictwa Medycznego. Szpital. Pacjenci. Powiat jarociński
 

 

O pięć procent wzrosła liczba wyjazdów jarocińskiego pogotowia w 2017 roku w porównaniu z 2016. W minionym roku Zespoły Ratownictwa Medycznego wyjeżdżały 3.938 razy.

Najpierw rok 2017 podsumowała straż pożarna. [ZOBACZ TUTAJ] Teraz mamy statystykę interwencji Zespołów Ratownictwa Medycznego.

W ubiegłym roku jarocińskie pogotowie odnotowało 3.938 zgłoszeń. Tak duża ilość interwencji nie oznacza, że wszystkie były związane z nagłym zagrożeniem życia i zdrowia, bo jak mówią lekarze i ratownicy, nie brakuje przykładów nieuzasadnionych wezwań.
 

- Pojechaliśmy w okolice Wyszek do pacjenta, który wyszedł trzy godziny wcześniej ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, żeby zmienić mu opatrunek. Założyliśmy mu nowy opatrunek po niewielkiej ranie nogi niegroźnej dla życia. To jeden z bardziej absurdalnych przypadków, z jakim się spotkałem - mówi Emil Maraszkiewicz, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Zespołów Ratownictwa Medycznego w Jarocinie.

Wzywanie karetek z błahych powodów może mieć poważne konsekwencje. ZRM może zabraknąć dla osoby, której zagrożone jest życie lub zdrowie. Zdarza się, że dyspozytorzy medyczni wysyłają straż pożarną ZOBACZ TUTAJ]. Kiedy konieczna jest interwencja lekarza przylatuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZOBACZ TUTAJ].

Ile razy ZRM wyjeżdżały do zachorowań? Ile razy pogotowie było w twojej miejscowości? Czy w powiecie jarocińskim jest potrzebny trzeci zespół wyjazdowy?

Czytaj w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE