Reklama

Zabrali kontenery na śmieci z cmentarza komunalnego w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw osoby odwiedzające groby bliskich na jarocińskim cmentarzu komunalnym twierdziły, że kontenery na śmieci znajdują się za blisko pomników. Spółka zarządzająca nekropolią ustawiła je w innym.

Reklama

Za niespełna miesiąc Wszystkich Świętych. Z każdym dniem coraz więcej osób będzie przyjeżdżało na cmentarz komunalny. W ostatnim tygodniu odebraliśmy sporo sygnałów od mieszkańców odnośnie przeniesienia pomników na śmieci na komunalnej nekropoli w Jarocinie.

- Poszłam na cmentarz komunalny. Kontenery na śmieci zostały przeniesione na parking przy domu pogrzebowym. Byłam i słuchałam, co mówią ludzie. Nie wyobrażam sobie, żeby z jednej strony cmentarza przenosić śmieci na drugą, gdzie jest jedna wolna kwatera i można było spokojnie postawić kontenery. One zostały „wyprowadzane” poza obręb cmentarza - bulwersuje się jedna z mieszkanek Jarocina.

Podobnie sądzi inna, która skontaktowała się z redakcją.

- Uważam, że to jest skandal. Nie tylko ja tak sądzę, bo w taki sam sposób komentowali, to ludzie wynoszący śmieci. Za chwilę 1 listopada i jak donieść śmieci poza obręb cmentarza - denerwuje się nasza Czytelniczka.


Zabrali kontenery na śmieci z cmentarza komunalnego w Jarocinie. Gdzie je ustawiono?  


 Prezes Zakładu Usług Komunalnych, który zarządza cmentarzem mówi, że w większości nekropoli kontenery na śmieci znajdują na zewnątrz cmentarzy. Wyprowadzenie pojemników na śmieci z poprzednich miejsc odbyło na wniosek osób, które odwiedzają groby bliskich.

- Mieliśmy dużo zgłoszeń, że kontenery znajdują się w niewłaściwych miejscach. Ludzie nam sygnalizowali, że nie powinny one stać  w pobliżu grobów. W związku z tymi prośbami zdecydowałem się na przeniesienie kontenerów poza cmentarz. Zgodnie z przepisami znajdują się one na utwardzonym terenie, w odległości 10 metrów od bram wyjściowych w stronę ulicy Al. Niepodległości lub czy osiedla Kopernika. Wychodząc z cmentarza, to te miejsca trzeba minąć. Nigdy nie uda się wszystkich zadowolić - tłumaczy Marcin Leśniak, prezes ZUK Jarocin.

Zaznacza, że kontenery są monitorowane. Spółka apeluje o właściwe segregowanie odpadów, ponieważ opłaty za wywóz śmieci mają wpływ na koszty utrzymania cmentarza. Zaznacza, że dzięki wyprowadzeniu kontenerów alejki nie będą rozjeżdżane ciężkimi samochodami, które wjeżdżały na nekropole, aby opróżnić kontenery. 

Czy Waszym zdaniem kontenery powinny stać na cmentarzu? Czy ich ustawienie przed bramami wjazdowymi było dobrą decyzją? Piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  

     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy