Reklama

Reklama

Zabrali kontenery na śmieci z cmentarza komunalnego w Jarocinie

Opublikowano: sob, 9 paź 2021 06:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw osoby odwiedzające groby bliskich na jarocińskim cmentarzu komunalnym twierdziły, że kontenery na śmieci znajdują się za blisko pomników. Spółka zarządzająca nekropolią ustawiła je w innym.

Reklama

Za niespełna miesiąc Wszystkich Świętych. Z każdym dniem coraz więcej osób będzie przyjeżdżało na cmentarz komunalny. W ostatnim tygodniu odebraliśmy sporo sygnałów od mieszkańców odnośnie przeniesienia pomników na śmieci na komunalnej nekropoli w Jarocinie.

- Poszłam na cmentarz komunalny. Kontenery na śmieci zostały przeniesione na parking przy domu pogrzebowym. Byłam i słuchałam, co mówią ludzie. Nie wyobrażam sobie, żeby z jednej strony cmentarza przenosić śmieci na drugą, gdzie jest jedna wolna kwatera i można było spokojnie postawić kontenery. One zostały „wyprowadzane” poza obręb cmentarza - bulwersuje się jedna z mieszkanek Jarocina.

Podobnie sądzi inna, która skontaktowała się z redakcją.

- Uważam, że to jest skandal. Nie tylko ja tak sądzę, bo w taki sam sposób komentowali, to ludzie wynoszący śmieci. Za chwilę 1 listopada i jak donieść śmieci poza obręb cmentarza - denerwuje się nasza Czytelniczka.


Zabrali kontenery na śmieci z cmentarza komunalnego w Jarocinie. Gdzie je ustawiono?  


 Prezes Zakładu Usług Komunalnych, który zarządza cmentarzem mówi, że w większości nekropoli kontenery na śmieci znajdują na zewnątrz cmentarzy. Wyprowadzenie pojemników na śmieci z poprzednich miejsc odbyło na wniosek osób, które odwiedzają groby bliskich.

- Mieliśmy dużo zgłoszeń, że kontenery znajdują się w niewłaściwych miejscach. Ludzie nam sygnalizowali, że nie powinny one stać  w pobliżu grobów. W związku z tymi prośbami zdecydowałem się na przeniesienie kontenerów poza cmentarz. Zgodnie z przepisami znajdują się one na utwardzonym terenie, w odległości 10 metrów od bram wyjściowych w stronę ulicy Al. Niepodległości lub czy osiedla Kopernika. Wychodząc z cmentarza, to te miejsca trzeba minąć. Nigdy nie uda się wszystkich zadowolić - tłumaczy Marcin Leśniak, prezes ZUK Jarocin.

Zaznacza, że kontenery są monitorowane. Spółka apeluje o właściwe segregowanie odpadów, ponieważ opłaty za wywóz śmieci mają wpływ na koszty utrzymania cmentarza. Zaznacza, że dzięki wyprowadzeniu kontenerów alejki nie będą rozjeżdżane ciężkimi samochodami, które wjeżdżały na nekropole, aby opróżnić kontenery. 

Czy Waszym zdaniem kontenery powinny stać na cmentarzu? Czy ich ustawienie przed bramami wjazdowymi było dobrą decyzją? Piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  

     

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

  Mieszkaniec

  Uważam, że to zły pomysł z przeniesieniem na parking. Szkoda, że nie zostały one w murach cmentarza. Większość uczęszczających na cmentarz to osoby starsze, często z problemami związanymi z chodzeniem. Teraz będzie dla nich jeszcze dalej i trudniej…

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Mieszkanka

  Teraz tylko teraz patrzeć jak śmieci będą leżały wszędzie. Nowe miejsce kontenerów kosztem parkingu.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -3

  Frankowski

  Wy ludzue wciąż macie problen ze wszystkim a to ze bio nie odbierane wciaz pelne a to teraz ze kontenery zle jak wam coś się nie podoba to pokażcie jak to ma wyglądać a nie jak czytam wasze posty to zenada

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  123

  A nie mogli ich postawić na trawie koło płotu ? Tam jest dużo miejsca , nie ma grobów więc nie powinny tam przeszkadzać

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -3

  Ad

  Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dowodził. Ludzie nigdy nie stawiają się w roli drugiego tylko widzą swój kawałek nosa tylko on. Jeśli ktoś miał grób zdała od dawnego miejsca postoju kontenerów to mu się teraz krzywda dzieje. Nie przeszkadzały mu śmieci koło grobów bo to nie jego. Większość jeździ samochodami i rowerami jak za daleko ma... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

  Man

  Bardzo dobrze że stoja przed bramami

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

  Tom

  Jeszcze nie było takiego żeby wszystkim dogodził