Reklama

Za rok nowa stacja uzdatniania wody w Jaraczewie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

Za rok nowa stacja uzdatniania wody w Jaraczewie - Zdjęcie główne

Za rok nowa stacja uzdatniania wody w Jaraczewie | foto uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest nadzieja, że skończą się problemy z jakością wody w Jaraczewie, Goli czy Niedźwiadach. Samorząd ogłosił przetarg na budowę stacji uzdatniania wody.

Reklama

Mieszkańcy pięciu miejscowości gminy Jaraczewo nieustanie skarżyli się na jakość wody. Publikowali w sieci zdjęcia brunatnej wody w szklankach, wannach i umywalkach. Wielokrotnie o tym problemie sygnalizowali władzom gminy.  

 - Robimy wszystko co jest możliwe, żeby zminimalizować wysoką barwę i mętność wody. Jestem świadomy tego, że takie sytuacje miały, mają i niestety będą miały miejsce, dopóki stacja nie zostanie w pełni zmodernizowana. Niezbędne jest zastosowanie technologii, która uzdatni wodę do parametrów zgodnych z oczekiwaniami i akceptowalnością mieszkańców - wyjaśniał w lipcu ubiegłego roku Wojciech Wiszniewski, dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie.

Jednocześnie podkreślał, że woda w żadnym wypadku nie jest szkodliwa dla zdrowia. Jesienną ubiegłego roku pojawiła się szansa na modernizację stacji. Samorząd Jaraczewa otrzymał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Gminie przyznano 10.830.000 zł. na modernizację stacji uzdatniania wody w Jaraczewie wraz z wymianą azbestowej sieci wodociągowej w Górze i Rusku”. Teraz samorząd ogłosił przetarg na realizację inwestycji. Firmy zainteresowane wykonaniem zadania swoje oferty mogą składać do 29 kwietnia. Jeżeli stację uda się zmodernizować w ramach zaplanowanego kosztorysu, to gmina będzie musiała dołożyć około 550 tys. zł. Realizacja przedsięwzięcia ma potrwać 13 miesięcy. Zgodnie z planem powinna się zakończyć w maju przyszłego roku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy