Reklama

Powtarzający się problem z brunatną wodą w kranach. Kiedy to się skończy? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Powtarzający się problem z brunatną wodą w kranach. Kiedy to się skończy? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Brunatna woda | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny otrzymujemy mnóstwo informacji o brunatnej wodzie w kranach na terenach gminy Jaraczewo. Dlaczego ta sytuacja bez przerwy się powtarza?

Reklama

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o brunatnej wodzie w kranach [CZYTAJ TUTAJ], na którą skarżyli się mieszkańcy Jaraczewa, Goli i Łobza. Ta sytuacja niestety, znowu się powtarza. Z kranów leci woda koloru herbaty. Jak długo jeszcze to potrwa? Czy ta woda jest szkodliwa dla zdrowia?

Mieszkańcy gminy Jaraczewo skarżą się na brunatną wodę w kranach

Otrzymaliśmy mnóstwo informacji i zdjęć z brunatną wodą od naszych czytelników.

W Jaraczewie woda z kranu leci non stop brudna, ale wczoraj przeszło to wszelkie granice. Człowiek zastanawia się czy ma się kąpać, bo woda jest brudniejsza od niego. Współczuję tym, co wstawili białe pranie. Dlaczego mamy tak wstrętną wodę? - napisała do nas pani Agata

Jak długo jeszcze? Strach się kąpać.. - pisze pani Małgorzata na jednym z portali społecznościowych

Czy mieszkańcy mogą liczyć na jakąś pomoc w tej sprawie? 

Robimy wszystko co jest możliwe, żeby zminimalizować wysoką barwę i mętność wody. Jestem świadomy tego, że takie sytuacje miały, mają i niestety będą miały miejsce, dopóki stacja nie zostanie w pełni zmodernizowana. Niezbędne jest zastosowanie technologii, która uzdatni wodę do parametrów zgodnych z oczekiwaniami i akceptowalnością mieszkańców. Najważniejsze jest jednak to, że radni podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania. Mamy przygotowaną dokumentację techniczną. Wniosek złożony w NFOŚiGW jest na etapie oceny. Teraz trzeba przejść procedurę administracyjną, a potem liczyć na jak najszybsze wyłonienie głównego wykonawcy. Jeżeli to wszystko ruszy, w najbliższym czasie mętność i barwa wody z pewnością ulegną poprawie. Jedyną rzeczą, którą możemy robić aktualnie jest czyszczenie sieci. Jesteśmy na każde zgłoszenie mieszkańców. Za każdym razem gdy ktoś dzwoni, mówi że mętność bądź barwa wody jest wysoka, proszę mi wierzyć, przyjeżdżamy i spuszczamy ją. Wiem, że jest to rozwiązanie doraźne, ale uważam, że jedyne słuszne na teraz. W pierwszym kwartale spuściliśmy więcej wody, niż w całym zeszłym roku. Wyjeżdżaliśmy naprawdę mnóstwo razy i myślę, że to pokazuje naszą chęć pomocy i zrozumienia mieszkańców, niemniej jednak, za pojawiające się niedogodności chcielibyśmy w tym miejscu przeprosić. Rozumiem towarzyszące emocje, zdenerwowanie, ale proszę o uzbrojenie się w cierpliwość. Cyklicznie wykonywane są badania wody na stacjach i w wybranych punktach sieci, dodatkowo przeprowadzane są kontrole przez sanepid. Zapewniam, że woda w żadnym wypadku nie jest szkodliwa dla zdrowia - wyjaśnia Wojciech Wiszniewski, dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie.

 

Jeśli widzicie brunatną lub mętną wodę, możecie dzwonić i prosić o oczyszczenie sieci pod numer tel. +48 62 740 80 03 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy