Reklama

Wyjątkowa wystawa. Warto ją zobaczyć

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Biblioteka Gminy Nowe Miasto Filia Boguszyn zaprasza na wystawę obrazów Jerzego Omelczuka - artysty, który malował ustami.

Reklama

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Nowym Mieście

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 organizuje Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W obecnej sytuacji – kiedy  wspieranie walki z pandemią i dbanie o  bezpieczeństwo epidemiologiczne każdego z nas jest priorytetem, Biblioteki zaznaczają swoją obecność i działalność dla czytelników, wykorzystując różne formy i narzędzia komunikacji wirtualnej.

Wystawa obrazów Jerzego Omelczuka w Nowym Mieście

Klasy II i III Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Kolniczkach oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boguszyniew wybrały się do filii nowomiejskiej biblioteki w Boguszynie. Uczniowie wysłuchali opowiadania o Jerzyku, chłopcu, który poprzez czytanie książek odkrył siłę wyobraźni. Dzieci rozmawiały również o tym, jak powstają książki, jak są zbudowane oraz na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci zaprojektowały okładki swoich książek, następnie obejrzały wystawę obrazów Jerzego Omelczuka.
 
Jerzy Omelczuk urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Już w dzieciństwie zaczął malować ustami. W roku 2001 otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie "Zasłużony działacz kultury". Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należał od 1982 roku. O swojej twórczości mówił:
 
"Inspiruje mnie wszystko - nawet rozmowa z innym człowiekiem. Nie mam swojego ulubionego tematu. Wciąż poszukuję czegoś nowego. Zresztą nawet wielcy także poszukiwali. Nie określiłem, jaką sztukę mam tworzyć. Wiem, że wciąż się rozwijam. To jest moje życie. [...] Staram się powiedzieć wszystko za pomocą obrazu. Malując obraz dla kogoś, wkładam w to siebie".
 
Wystawę obrazów można oglądać przez cały maj w sali spotkań w budynku filii bibliotecznej w Boguszynie Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy