Reklama

Wybierz się na Jarmark Wielkanocny z Biblioteką w Nowym Mieście

Opublikowano: wt, 29 mar 2022 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka w Nowym Mieście organizuje wyjazd na Jarmark Wielkanocny do Szreniawy, którego organizatorem jest Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Reklama

Wielkanoc coraz bliżej, więc warto zadbać o stroiki, palmy i inny dekoracje. Biblioteka w Nowym Mieście organizuje wyjazd na Jarmark Wielkanocny do Szreniawy gdzie można kupić takie ozdoby.
"Impreza nawiązuje do tradycji jarmarków, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami. Podczas imprezy będzie można poznać zwyczaje i wiosenne obrzędy ludowe związane z Wielkanocą oraz zakupić wyroby rękodzielnicze, takie jak palmy, pisanki, koszyczki, rzeźby, stroiki, biżuterię oraz tradycyjne produkty spożywcze. Jarmark w Szreniawie to okazja do przyjrzenia się pracy twórców ludowych z różnych rejonów Polski i nabycia ich wyrobów" - czytamy na stronie organizatora.
 

Jarmark Wielkanocny w Szreniawie - gdzie i kiedy

Zapisać może się każdy chętny. Można dokonać tego osobiście lub telefonicznie w każdej filii bibliotecznej.

Wyjazd planowany jest na sobotę 9 kwietnia. Zbiórka o godzinie 9.00 na przystanku PSK przy Laskówce w Nowym Mieście. Kosz to 50 zł (w tym przejazd autokarem, wstęp na jarmark i ubezpieczenie).

 

Jarmark Wielkanocny - atrakcje

Oprócz zakupu dekoracji i produktów spożywczych, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szrenawie przewidziało inne atrakcje.
Dla dzieci zorganizowano przedsatwienia teatralne i warsztaty przedświateczne, na których będzie można własnoręcznie wykonać pisankę, koszyczek czy mazurka. Dodatkowo będzie można wziąc udział w konkursach dla publiczności.
Na jarmaru nie zabraknie również pokazów wiosennych prac polowych i obrzędów ludowych  z nimi związanych. 
Można także zobaczyć zbiory muzealne oraz okolicznościowe wystawy czasowe, na przykład najpiękniejsze okazy pisanek z różnych regionów kraju oraz wystawa zabytkowego sprzętu gospodarstwa domowego.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy