Reklama

WIR Jarocin przypomina o możliwości składania wniosków na modernizację gospodarstw

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

WIR Jarocin przypomina o możliwości składania wniosków na modernizację gospodarstw - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nabór wniosków o dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych w obszarze f - zielona energia w gospodarstwie.

Wnioski o zieloną energię w gospodarstwie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nabór wniosków w obszarze: modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze f - zielona energia w gospodarstwie (chodzi o insatację paneli fotowoltaicznych). Będzie można je składać w terminie 31 stycznia - 1 marca.

Instalację fotowoltaiczną będzie można wykonać na budynkach, o ile pokrycie dachu nie jest wykonane z azbestu. Maksymalna kwota pomocy jaką można uzyskać wynosi 150 tys. zł. Maksymalna moc instalacji wraz z magazynem energii nie może przekroczyć 50 kW.

Co ważne, limit pomocy z obszaru zielona energia w gospodarstwie nie łączy się z maksymalnymi limitami z obszarów A-D oraz obszaru nawadniania w gospodarstwie, a więc o wsparcie mogą ubiegać się również gospodarstwa, które wykorzystały już limit pomocy przysługujący w danych obszarach.

Dofinansowanie wynosi 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych. W przypadku, gdy o wsparcie ubiega się młody rolnik - 60%.

Wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Do 24 lutego trwa nabór wniosków w ramach poddziałania 5.1 dla producentów trzody utrzymujących co najmnniej 50 szt. świń. Chodzi o wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof. W ramach programu rolnicy mogą:

  • wybudować ogrodzenie chlewni wraz z terenem koniecznym do realizacji obsługi świń,
  • zakupić urządzenia do dezynfekcji (myjki wysokociśnieniowe),
  • wybudować magazyn na słomę.
Wysokość wsparcia wynosi 80% kosztów kwalifikowanych. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 100.000 zł.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy