Reklama

Wielki plac budowy w śródmieściu Jarocina. UWAGA DZISIAJ SPOTKANIE

Opublikowano:
Autor:

Wielki plac budowy w śródmieściu Jarocina. UWAGA DZISIAJ SPOTKANIE - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Całe zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy, który ma ruszyć już w przyszłym tygodniu, obejmie około 20 ulic. W Śródmieściu Jarocina rozpoczyna się wielka wymiana wszystkich sieci. Wiąże się to z tym, że całe centrum zostanie rozkopane, a mieszkańcy i przyjezdni muszą się liczyć z utrudnieniami.

 

 

Sześć kilometrów sieci kanalizacyjnej, cztery wodociągowej, nowe nawierzchnie dróg oraz nasadzenia zieleni - wszystko to ma zostać wykonane w czasie wielkiej przebudowy centrum Jarocina.

 

 

Władze Jarocina tak uzasadniają decyzję o przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia:

 

 

 

„Mieszkańcy tego terenu przez wiele lat wnioskowali o realizację tej inwestycji z uwagi na częste awarie sieci oraz podtapiania piwnic budynków. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji udało się pozyskać bezzwrotną dotację z funduszy unijnych w wysokości 63,75% kosztów (netto) tego zadania.”

 

 

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest konsorcjum firm w składzie: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” S.A. oraz poznańska firma WUPRINŻ S.A.

 

 

 

We wtorek - 26 listopada nastąpi przekazanie placu budowy inwestycji: „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową) oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina - etap II”.

 

 

W pierwszej kolejności prace budowlane są planowane w następujących ulicach:

św. Ducha (na odcinku od Rynku do ul. Poznańskiej), Kościelnej, Targowej, Wodnej (na odcinku od ul. Śródmiejskiej do ul. Wojska Polskiego), Śródmiejskiej (na odcinku od Rynku do ul. Wojska Polskiego), Szpitalnej oraz Rynku (od strony ul. Św. Ducha).

 

 

 

Aby zapoznać mieszkańców ze szczegółami planowanych prac oraz przedstawić harmonogram ich przebiegu zwołane zostało zebranie z mieszkańcami. Odbędzie się ono w poniedziałek - 25 listopada o godz. 18.00 w sali JOK-u.

 

 

Jarociński urząd miejski zapewnia, że będzie to pierwsze zebranie w tej sprawie, kolejne będą się odbywały sukcesywnie w miarę realizacji prac oraz dodatkowo w momencie zgłoszenia takiej potrzeby przez mieszkańców obszaru objętego robotami.

 

 

Docelowo całość tego etapu inwestycji swoim zakresem obejmie następujące ulice miasta Jarocin:

 

 

 

Rynek oraz ulice: Kościelna, św. Ducha (od Rynku do rzeki Lipinki), Targowa, Łąkowa, Wodna (od ul. Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalna, Śródmiejska, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąska, Mała, Krótka, Paderewskiego (od Wrocławskiej do Kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), Wrocławska (od Rynku do wysokości budynku nr 65).

 

 

W tych ulicach planowane są następujące prace dotyczące infrastruktury podziemnej: wymiana/montaż: sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, sieci ciepłowniczej, gazowej, oświetlenia i światłowodu. Ich zwieńczeniem będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone.

 

 

W czasie realizacji inwestycji mieszkańcy i przyjezdni muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. Może także dochodzić do okresowych przerw w dostawie wody. Za zaistniałe utrudnienia PWiK Sp. z o.o. przeprasza i prosi o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

 

 

Władze miasta zapowiadają:

 

 

„Dzięki tej inwestycji przestrzeń śródmieścia zyska zupełnie nowe oblicze.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE