Reklama

Wielka przebudowa centrum Jarocina - kolejne spotkanie z mieszkańcami [SONDA]

Opublikowano: 4 lutego 2020 11:05
Autor:

Wielka przebudowa centrum Jarocina - kolejne spotkanie z mieszkańcami [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu i gdzie będą miejsca parkingowe w czasie wielkiej przebudowy centrum Jarocina - to jedne z ważniejszych tematów, które zostaną poruszone na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami.

 

 

Na zebranie zapraszają władze miasta, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz przedstawiciele wykonawcy - konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” S.A. z Goliny oraz WUPRINŻ S.A. z Poznania.

 

 

[pierwsze informacje na temat Jarocin Festiwalu 2020 - szczegóły TUTAJ]

 

 

Przebudowa obejmie około 20 ulic. Wymianie poddanych będzie 4 kilometry sieci wodociągowej, ciepłowniczej i gazowej oraz 6 kilometrów kanalizacji sanitarnej a także montaż kanalizacji deszczowej.

 

Poza tym powstanie nowe oświetlenie i położony światłowód. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone [więcej na temat inwestycji przeczytasz TUTAJ].

 

 

Prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji już zostały podjęte, o czym informowaliśmy niedawno [szczegóły TUTAJ].

 

 

[umowa namodernizację oczyszczalni ścieków zerwana, PWiK podejmuje kroki prawne - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Władze Jarocina uzasadniają przeprowadzenie prac w tak dużym zakresie wnioskami mieszkańców, którzy z uwagi na częste awarie sieci oraz podtopienia piwnic budynków, zwracali się z prośba o rozwiązanie tych problemów.

 

 

Inwestycja w centrum miasta to część znacznie większego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin” o wartości 273 mln zł. Jego realizacja odbywa się z udziałem pozyskanej przez jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji unijnej dotacji w wysokości 136 milionów złotych.

 

 

W związku z tym planowane jest kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Tym razem będzie ono dotyczyło zagospodarowania płyty rynku i ulic w śródmieściu po zakończeniu przebudowy [o pierwszym spotkaniu w tym temacie pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Omówione zostaną miedzy innymi: organizacja ruchu, przewidziane miejsca parkingowe w trakcie i po realizacji inwestycji, planowane nasadzenia zieleni, elementy małej architektury - w tym fontanna oraz rozmieszczenie oświetlenia.

 

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek - 4 lutego, o godzinie 17.00 w Kamienicy Kultury.

 

 

Inwestycja w Śródmieściu obejmuje następujące ulice: Rynek, Kościelną, św. Ducha (od Rynku do rzeki Lipinki), Targową, Łąkową, Wodną (od Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalną, Śródmiejską, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąską, Małą, Krótką, Paderewskiego (od ul. Wrocławskiej do kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do budynku nr 10), Wrocławską (od Rynku do budynku nr 65).

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Jar

  A kiedy chodnik na ul. Zagonowej ruch samochodowy tak że nie można przejść na drugą stronę gdzie jest chodnik bo tylko po jednej stronie zrobili paranoja

 • 2 lata temu | ocena +9 / -8

  Michu

  Andży nie skończyłeś kopernika a już chcesz bajzel robić w innej części miasta?

 • 2 lata temu | ocena +10 / -2

  Jarocinianka

  Czy ktoś wie co dzieje się na nowym łączniku wjazd z Wrocławskiej do ronda przy Konstytucji,świdry wbijane elementy stalowe, czy jest to "mur oporowy".czy teraz wychodzi błąd nie zbadania gruntów?kto za to będzie płacił? Może redaktorzy gj wyjaśnią nam tą zagadkę?

 • 2 lata temu | ocena +3 / -1

  :)

  Ciekawe czy na spotkaniu będzie nowy pracownik - Młodszy Referent z nowego wydziału

 • 2 lata temu | ocena +8 / -10

  He tego tam ...

  Co z tych robót będą mieli mieszkańcy więcej niż mają dzisiaj? Po co to, kto zyska jakim kosztem?

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Łopolony

  W końcu wyplenię szczury z ratusza

 • 2 lata temu | ocena +11 / -16

  tumidaj

  co sie dzieje pan prrzewodniccy osiedla tumidaj kase bierze nie chodzi na spotkaia ZJ TO CO JEST?

 • 2 lata temu | ocena +13 / -3

  Hmm

  A co z ul.Moniuszki ? Wykreślona nagle z inwestycji ? Tak ładnie wyglądała w projekcie wizualnym