Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Co się wydarzy na Ziemi Jarocińskiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę (29 stycznia) na ulice miast i wiosek na terenie Ziemi Jarocińskiej wyjdzie kilkuset wolontariuszy. Na naszym terenie zarejestrowanych zostało 9 sztabów. Część z nich oprócz zbiórki ulicznej organizuje również koncerty z licytacjami. Zobacz, co się będzie działo...

Reklama

Hasło 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak czytamy na stronie WOŚP, z najnowszych badań wynika, że w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. 

Ile sztabów będzie działać na Ziemi Jarocińskiej w czasie 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? 

Podobnie jak w zeszłym roku zarejestrowanych zostało dziewięć sztabów. 

 

Gmina Jarocin

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie,
 • Zespół Szkół ZOO w Wilkowyi (sztab w Jarocińskim Ośrodku Kultury),
 • Organizacja Harcerska "Rodło",
 • Jarocińskie Stowarzyszenie Edukacyjne - Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie, 
 

Gmina Kotlin

 • Oddział terenowy Towarzystwa Walki z Kalectwem w Kotlinie,
 • Szkoła Podstawowa w Kotlinie
 

Gmina Nowe Miasto

 • Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście
 

Gmina Żerków

 • Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie
 • Fundacja "Zerknij tu" w Żerkowie

Co się wydarzy w niedzielę podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na naszym terenie?  

JAROCIN:

Jak co roku Gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, JOK Jarocin, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego, RoweLOVE - Jarocin oraz Atlas Fitness Club Jarocin łączą siły, aby zorganizować kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie. Wolontariusze będą zbierać pieniądze potrzebne na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, przez które zakażenie może doprowadzić do sepsy.

W niedzielę odbędzie się RoweLOVY rajd WOŚPowy zorganizowany przez Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin. Start o godz. 10.00 sprzed Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Każdy, kto chce może się dołączyć do akcji, podczas której rowerzyści z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzać będą zaprzyjaźnione OSP.

- Jeśli jednak nie jesteście amatorami zimowej jazdy to zapraszamy Was na punkty które odwiedzimy. Poniżej przedstawiamy przybliżone godziny gdzie możecie nam kibicować i dołożyć swoją cegiełkę do puszki. Oczywiście serduszka jadą z nami - zachęcają organizatorzy. 

 • godz. 10.00 - start - JOK Jarocin
 • godz. 10.20-10.35 - OSP Cielcza
 • godz. 10.50-11.05 - OSP Radlin
 • godz. 11.20-11.40 - OSP Mieszków
 • godz. 11.50-12.05 - OSP Osiek
 • godz. 12.25-12.45 - OSP/LZS Zalesie
 • godz. 13.30 - JOK Jarocin 
W niedzielę, jak co roku, na ulice Jarocina i okolic wyruszą zuchy oraz harcerze z Organizacji Harcerskiej "Rodło", ale już teraz można wziąć udział w organizowanych przez nich licytacjach internetowych: https://allegro.pl/uzytkownik/ohrodlo93?order=n 
 
Gadżety WOŚP i prace uczniów wystawia również Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie: https://allegro.pl/uzytkownik/zwierzy
 
Można też wpłacać pieniądze do wirtualnych skarbonek:
Wirtualne skarbonki uruchomiły również różnego rodzaju instytucje i przedsiębiorstwa z terenu Ziemi Jarocińskiej np. Bank Spółdzielczy w Jarocinie czy Cukiernia "Ania"

Jednym z największych sztabów będzie ten zarejestrowany przez ZSP nr 2 w Jarocinie. Z 80 puszkami w teren wyruszy aż 172 wolonatariuszy. 

Od godz. 16.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury zaplanowano m.in. pokazy pierwszej pomocy medycznej w wykonaniu strażaków, WOŚP-owe warsztaty dla dużych i małych, licytację WOŚP-owych gadżetów. Na aukcje burmistrz Adam Pawlicki zaoferował oprowadzanie po backstage'u tegorocznego Jarocin Festiwalu a wiceburmistrz Bartosz Walczak - wspólny trening na siłowni i 12 spotkań z trenerem personalnym.   

 • Wstęp na wydarzenie zapewni dowolna kwota wrzucona do puszki. 
Na scenie zagrają:

 • godz. 16.00-17.00 - Czajniki
 • godz. 17.30-18.30 - Pure Desire
 • godz. 19.00-20.30 - Michał Stawiński Oberschlesien
 • godz. 20.30 - Światełko do nieba.
Zakręcona jazda drezynowa z Stowarzyszeniem Szerokim Torem dla WOŚP. Można będzie z niej skorzystać w godz. 13.00-17.00 na stacji Brzostów Wlkp. Aby skorzystać z przejażdżki trzeba tylko zasilić puszkę. Dla tych, którzy postanowią aktywnie spędzić popołudnie będzie również ognisko, ciepła herbata, kawa i ciasto. O godzinie 16.00 przewidziano specjalny "nocny" przejazd.

KOTLIN:

31. Finał WOŚP w Kotlinie organizują wspólnie Dom Kultury w Kotlinie, Szkoła Podstawowa w Kotlinie oraz Szkoła Podstawowa we Witaszycach. Koncert z licytacjami rozpocznie się o godz. 16.00 w Domu Kultury w Kotlinie. Gościnnie wystąpi zespół "To AII Units" oraz młodzi artyści Domu Kultury w Kotlinie i Przedszkola "Słoneczko" w Kotlinie. Kotliński finał orkiestry wspiera OSP Kotlin i KGW Kotlin. Organizatorzy zakończą imprezę "Światełkiem do nieba" o godz. 20.00.

NOWE MIASTO:

Impreza w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście rozpocznie się o godz. 16.00. W programie występy artystyczne i licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Nadal można przekazywać fanty na aukcje - kontakt pod nr. 603/706-885. W trakcie koncertu finałowego podsumowane zostaną zbiórki uliczne. Na terenie gminy od rana będzie kwestować 30 wolontariuszy.

Od 2 do 27 stycznia w GOK-u w bibliotece oraz w filiach biblioteki w Boguszynie i w Chociczy ustawione będą puszki stacjonarne. Pieniądze można też wpłacać do wirtualnej puszki - KLIKNIJ TUTAJ.

ŻERKÓW:

Fundacja "Zerknij tu", którą organizuje WOŚP po raz ósmy, uruchomiła już zbiórkę internetową - https://eskarbonka.wosp.org.pl/ec7blq, a puszki stacjonarne dostępne też są już dziś w Salonach Kosmetycznych Justyny Zawisła i Agnieszki Nowak. Tam też można wrzucić datek i otrzymać serduszko. W niedzielę 29 stycznia organizatorzy finału zapraszają na wspólny Marsz Nordic Walking "Serce dla Serca".

Rozpoczęcie profesjonalną rozgrzewką o godz. 11.00 przed kręgielnią Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie. Koszt udziału to 20 zł lub więcej wrzucone do puszki WOŚP. Trasa liczyć będzie 5 km i prowadzić będzie po leśnych ścieżkach. Na zakończenie przewidziano poczęstunek przygotowany we współpracy z KGW Bieździadów i Antonin.

Na profilu facebookowym Fundacji Zerknij tu trwają już licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów i usług przekazanych przez darczyńców. W ten sposób można stać się właścicielem m.in. vouchera na spływ pontonem na trasie Pogorzelica-Hermanów, indyka przygotowanego według przepisu Magdy Gessler, siewnika uniwersalnego czy rocznego kursu języka angielskiego. Zakończenie aukcji w niedzielę o godz. 15.00. Zwycięzcy będą mieć dwie godziny na dostarczenie pieniędzy do sztabu WOŚP mieszczącej się w kręgielni (ul. Jarocińska 35). 

Ciekawie zapowiada się finał WOŚP w Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie, która od wielu lat ma zarejestrowany samodzielny sztab z 20 wolontariuszami. Już od rana trwać będzie kwesta uliczna. Impreza organizowana z myślą przede wszystkim o uczniach, ich rodzicach, mieszkańcach wioski i okolic rozpocznie się o godz. 16.00 popisami uczniów podstawówki. 

 • godz. 16.00 - występy artystyczne 
 • godz. 17.00 - pokazy strażackie w wykonaniu OSP Dobieszczyzna
 • godz. 17.30 - bal przebierańców dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III
 • godz. 18.00 - występ zespołu DiscoBoys
 • godz. 18.30 - licytacje
 • godz. 19.00 - zabawy z animatorem
 • godz. 19.45-20.00 - Światełko do nieba 
 

Ile udało się zebrać w czasie zeszłorocznego 30. Finału WOŚP na terenie Ziemi Jarocińskiej? 

Gmina Jarocin:

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie - 34.328 zł, e-skarbonka 745 zł (2021 - 39.043 zł)
 • Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi (we współpracy z gminą Jarocin, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, JOK-iem, Hufcem ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz stowarzyszeniami Born To RIDE MC oraz RoweLOVE Jarocin)  - 45.700 zł, e-skarbonka - 75 zł
 • Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie - 26.786,68 zł (2021 - 50.722 zł)
 • Organizacja Harcerska „Rodło” - 14.750,34 zł 
Gmina Kotlin:

 • Szkoła Podstawowa w Kotlinie - 28.870 zł (2021 - 24.000 zł)
 • oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem - 1.372 zł (2021 - 1.601,20 zł)
Gmina Nowe Miasto:

 • Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście - 52.774,58 zł, w tym e-skarbonka 8.264 zł (2021 - 21.713,15 zł)
Gmina Żerków:

 • Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie - 3.000 zł
 • Fundacja Zerknij Tu w Żerkowie - 34.601,75 złotych oraz 41,2 euro (2021 - 42.139,41 zł)

Wyniki WOŚP na Ziemi Jarocińskiej:
2022 - 243.003,35 zł
2021 - 179.218,76 zł
2020 - 275.793,37 zł

Wspieracie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?  Korzystaliście ze sprzętu zakupionego przez WOŚP?

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy