Reklama

Więcej za śmieci w gminie Żerków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Więcej za śmieci w gminie Żerków - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od tego roku mieszkańcy gminy Żerków zapłacą więcej za śmieci. Ile dokładnie i z czego to wynika?

Reklama

We wrześniu i listopadzie gmina Żerków ogłosiła przetargi na odbiór i transport odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowanie.

Za odbiór i transport odpadów w 2023 roku gmina proponowała 900.000 zł. Przetarg wygrała firma ZGO-NOVA Sp. z o. o., oferując najniższą stawkę - 993.924 zł. Z kolei za zagospodarowanie śmieci gmina oferowała 1.400.000 zł, a przetarg wygrała oferta opiewająca na 1.353.262,68 zł, zgłoszona przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu Sp. z o.o.

Więcej za śmieci w gminie Żerków

Jak można się było spodziewać, niestety również opłaty za śmieci wzrosną w nowym 2023 roku. Dlaczego tak się dzieje? Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie wysokości opłat za śmieci:

"Głównymi czynnikami, mającymi wpływ na ceny zaoferowane przez wykonawców zajmujących się odbiorem oraz zagospodarowaniem odpadów, są wzrosty minimalnego wynagrodzenia, bardzo duży wzrost cen paliw w roku 2022, wzrost energii elektrycznej oraz brak rynków zbytu dla niektórych surowców wtórnych".

Opłaty za odpady wzrosły o 13% w porównaniu z zeszłym rokiem. Ile dokładnie będą wynosić nowe stawki? 

  • segregowane z 23  od mieszkańca rosną do 26 zł od mieszkańca
  • niesegregowane - z 46 zł od mieszkańca rosną do 52 zł od mieszkańca
 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy