Reklama

Wezwała wszystkie służby ratunkowe. Teraz sprawą zajmuje się policja i sąd

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

Wezwała wszystkie służby ratunkowe. Teraz sprawą zajmuje się policja i sąd  - Zdjęcie główne

Wezwała wszystkie służby ratunkowe. Teraz sprawą zajmuje się policja i sąd | foto uniwersalne jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanka Jarocina będzie odpowiadać przed Sądem Rejonowym w Jarocinie za bezpodstawne wezwanie wszystkich służb ratunkowych.

Reklama

Zespół Ratownictwa Medycznego, straż pożarna i policja interweniowały w jednym z mieszkań na ul. Szubianki w Jarocinie.

Wezwała wszystkie służby ratunkowe. Podejrzano zatrucie tlenkiem węgla

Pogotowie ratunkowe otrzymało wezwanie do kobiety, która uskarżała się na złe samopoczucie. Zgłosiła operatorowi numeru alarmowego, że ma zawroty głowy, nudności i dziwny posmak na języku.  Dyspozytor podejrzewał, że mogło dojść do potrucia tlenkiem węgla.

Przed przybyciem służb kobieta wywietrzyła mieszkanie i wyszła na zewnątrz budynku. Strażackie mierniki nie wykryły żadnego zagrożenia. Załoga  Zespołu Ratownictwa Medycznego przebadała kobietę i nie stwierdził  konieczności hospitalizacji. Na miejscu pracowali również policjanci. Okazało się, że była to nie pierwsza interwencja pod wskazanym adresem. Jarocinianka już wcześniej bezpodstawnie wzywała ratowników.

Bezpodstawnie wezwała wszystkie służby ratunkowe. Teraz stanie przed sądem  

Policjanci chcieli ją ukarać mandatem.

- Kobieta odmówiła przyjęcia mandatu. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Jarocinie  - informuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
 

Policjanci przypominają, że na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach, ponieważ nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii. Natomiast wtedy, osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy nie otrzyma jej, bo ratownicy do niej nie dotrą. Za bezpodstawne wezwanie służb zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny.

Art. 66 § 1 KW:  „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

 


UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy