Reklama

W sobotę Światowy Dzień Chorego. Będą msze św. w intencji cierpiących

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W sobotę Światowy Dzień Chorego. Będą msze św. w intencji cierpiących - Zdjęcie główne

W sobotę Światowy Dzień Chorego. Będą msze św. w intencji cierpiących | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości  W sobotę 11 lutego przypada uroczystość Matki Bożej z Lourdes. W tym samym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który ustanowił papież Jan Paweł II. To także dzień, w którym udzielany jest Sakrament Namaszczenia Chorych. 

Specjalną mszę św. dla osób starszych i cierpiących w kościele św. Marcina w Jarocinie zaplanowano na godz. 9.00. Godzinę później, rozpocznie się Eucharystia w dolnym kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Parafia Chrystusa Króla w Jarocinie planuje udzielanie sakramentu w późniejszym terminie, podczas misji parafialnych, które mają się odbywać w październiku. W kościele Matki Bożej Fatimskiej namaszczenie można będzie otrzymać podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00.  

Czym jest Sakrament Namaszczenia Chorych? 

Sakrament Namaszczenia Chorych dawniej był błędnie określany jako Ostatnie Namaszczenie. Jest to umocnienie ducha i ciała tych, którzy ze względu na chorobę czy podeszły wiek poważnie niedomagają, a nawet są bliscy śmierci. Sakrament ten można także przyjąć wiele razy np. przy ponownym zachorowaniu, nasileniu trwającej już choroby czy przed poważniejszą operacją. Dotyczy to zarówno osób, które cierpią fizycznie, jak i psychicznie. Jeśli nastąpił zgon, sakramentu się nie udziela. W przypadku, gdy zachodzi wątpliwość, udziela się go warunkowo, dodając do formuły sakramentalnej słowa: „Jeśli żyjesz". Są to jednak zawsze sytuacje wyjątkowe, np. podczas wypadku, kiedy jeszcze lekarz nie stwierdził zgonu. 

Jak się udziela Sakramentu Namaszczenia Chorych? 

Olej Chorych, którym po specjalnej modlitwie namaszcza się czoło i obie dłonie od wewnątrz, czyniąc znak krzyża, biskup konsekruje w czasie Mszy Krzyżma Świętego, odprawianej w Wielki Czwartek przed południem. Osoby, które chcą przyjąć ten sakrament w parafiach podczas mszy św. sprawowanych specjalnie w intencji chorych i cierpiących, proszone są o przyniesienie kartek z imieniem, nazwiskiem i adresem, ponieważ ten fakt odnotowywany jest w dokumentach parafialnych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy