Reklama

Reklama

W pojemnikach znalezionych w Miniszewie były niebezpieczne substancje

Opublikowano: czw, 3 paź 2019 16:00
Autor:

W pojemnikach znalezionych w Miniszewie były niebezpieczne substancje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W Miniszewie w gospodarstwie rolnym położonym przy pałacu odnaleziono sześćdziesiąt cztery pojemniki z cieczą niewiadomego pochodzenia. Wstępne wyniki badań wskazują, że są to niebezpieczne substancje.

 

 

Prace przy pobieraniu próbek z pojemników przeprowadziła Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ostrowa Wielkopolskiego w asyście policji i straży pożarnej. - Zostaliśmy poproszeni przez WIOŚ o pobranie próbek z pojemników, które odnaleźli i przekazanie obecnym na miejscu pracownikom centralnego laboratorium badawczego – mówił przed tygodniem kapitan Krzysztof Drabik, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim. Szerzej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od kaliskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, wynika, że opary pochodzące z cieczy, jaką znaleziono w gospodarstwie są niebezpieczne.

 

Musieliśmy wysłać pismo do burmistrza Żerkowa z wnioskiem o wszczęcie procedury usunięcia tych odpadów. Nie mamy jeszcze szczegółowych wyników pobranych próbek, ale wstępne pomiary wykazały, że w pojemnikach znalazły się takie substancje jak aceton, polistyren, polimery, farba, parafina, propanol, pochodne alkoholi i aldehydów - stwierdza Jakub Kaczmarek, kierownik delegatury.

 

 

Dokładne wyniki badań pobranych próbek będą znane nie wcześniej niż za około półtora tygodnia.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    To po co ten artykuł jak nic nie wnosi do sprawy. Tylko pokazuje stronę główną gazety z błędem. Śmiech na sali, że taka poszła do druku.