Reklama

W jarocińskiej "Dwójce" jedli gofry i uczyli się o Szymborskiej

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie świętowały Międzynarodowy Dzień Gofra oraz uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Mistrzyni Szymborska”. Zakwalifikowali się również do Międzyszkolnych Rozgrywek Gamingowych.

Reklama

Uczniowie jarocińskiej "Dwójki" mają za sobą ciekawe zajęcia. Dzieci piekły pyszne gofry i uczyły się o jednej z patronek 2023 roku - Wisławie Szymborskiej.

Międzynarodowy Dzień Gofra

To z pewnością jedno z ulubionych świąt uczniów. W Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie tego dnia pachniało pysznościami. Dzieci, by uczcić to smakowite święto, przygotowały ogrom gofrów, które udekorowały przyniesionymi z domu smakołykami - owocami, czekoladą, kolorowymi posypkami czy słodkimi sosami. Efekty ich pracy (i zadowolenie podczas degustacji) można zobaczyć w naszej galerii.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mistrzyni Szymborska"

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jedną z patronek 2023 roku została Wisława Szymborska – poetka, eseistka, felietonistka, a także laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W związku z tym uczniowie klasy V a, VI b oraz VIII a uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Mistrzyni Szymborska”.
Jednym z działań, podjętych w ramach inicjatywy, było przybliżenie sylwetki wybitnej Polki oraz jej twórczości. Uczniowie klasy V sprówowali swoich sił w odtworzeniu wizerunku Szymborskiej, korzystając jedynie z wyobraźni. Z kolei pozostałe dzieci wysłuchały wiersza "Nic dwa razy", napierw w wykonaniu samej Szymborskiej, a następnie Łucji Prus, zespołu Maanam oraz, pewnie najbardziej znanej uczniom, Sanah. Następnie dzieci dokonały interpretacji i analizy wiersza.
W ramach projektu "Mistrzyni Szymborska" uczniowie klasy V a wzięli udział w niezwykłej inicjatywie "Wymiennikownia zakładek" zainaugurowanej przez nauczycielki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdyni. Dzieci własnoręcznie wykonały zakładki do książek, nawiązując do życia oraz twórczości Wisławy Szymborskiej. Następnie, podobnie jak uczniowie z 62 szkół w całym kraju, wymienią się tymi pracami z dziećmi z trzech szkół: Zespołu Szkół w Bukowsku, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu, a także Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu.

Predator Games 2023

Dzieci z jarocińskiej "Dwójki" wzięły udział w wydarzeniu esportowym - Międzyszkolnych Rozgrywkach Gamingowych dla polskich szkół.

Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi pasjonaci gamingu mogą poczuć się jak profesjonalni esportowcy, choć nie muszą mieć do tego żadnego przygotowania. Wystarczy pasja… i wsparcie szkoły! - czytamy na stronie Predator Games.

Gaming może rozwijać mnóstwo przydatnych umiejętności, na przykład szybkie analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Gracze wybierają tytuły, które wykorzystują ich naturalne kompetencje i podnoszą ich poziom z każdą rozgrywką. Gra drużynowa może podnosić pewność siebie zawodników, a także zapewniać poczucie akceptacji i przynależności.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie zakwalifikowali się do grona 1024 reprezentacji szkół i 16.384 uczniów z całej Polski i od 31 marca zaczną rywalizować w Predator Games 2023. Gratulacje!
 
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy